KAM v Trenčíne v auguste

Trenčín kandiduje za Európske hlavné mesto kultúry. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto projekte a priložiť ruku k dielu, príďte na predstavenie projektu Trenčín 2026 do Parku M. R. Štefánika.

Aj v auguste pokračuje obľúbené Leto v galérii – každú sobotu si na nádvorí Galérie M. A. Bazovského môžete vytvoriť niečo pekné v tvorivých dielňach alebo sa dozvedieť viac o vystavovaných dielach počas komentovaných prehliadok.

Nebude chýbať ani letné vydanie moderného mestského kvízu oflajn11, na ktorom sa so svojimi priateľmi a známymi zabavíte a overíte si, čo všetko viete a neviete o Trenčíne.

Predposledný augustový víkend zažijete na Trenčianskom hrade nočné prehliadky inšpirované príbehmi z mučiarne. Uvidíte vtipné príbehy, ktoré vám priblížia dávne „zábavky“ kata, akými bolo napichovanie na kôl, či vešanie na šibenicu.

Do polovice septembra si na hrade môžete pozrieť výstavy Strašidlá v podzemí hradu, výstavu približne 100 divadelných bábok Z rozprávky do rozprávky a viac sa o zbierkach Trenčianskeho múzea dozviete na výstave Skryté príbehy z múzea.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!