KAM v Trenčíne v marci

Začiatkom marca nás čakajú dve prechádzky mestom. Jedna, ktorej témou budú Turci v Trenčíne, je určená najmä pre dospelých. Druhá je špeciálne zameraná na deti. Dozvedia sa na nej viac o tajomnom odkaze rímskych vojakov. Na svoje si prídu aj milovníci divadla, ktorých určite potešia predstavenia so zvučnými menami – Kvarteto s Božidarou Turzonovovou, Zuzanou Kocúrikovou, Dušanom Jamrichom a Františkom Kovárom; Lord Norton a sluha James s Jozefom Vajdom a Ľubošom Kostelným, či Vytrvalý dážď s Kamilom Mikulčíkom a Jurajom Hrčkom.

Hrať budú aj trenčianske divadlá – Divadlo Normálka predstaví novú hru Už nič! a Dogma Divadlo zahrá hru To je divadlo! Príbeh o mužovi, ktorý aj napriek pokročilému veku nie je schopný nadviazať plnohodnotný vzťah so ženou, sa odohráva v hre Bábka od Mestského divadla Trenčín.

V marci bude v Trenčíne koncertovať aj Lucie Bílá, ktorá spolu s kapelou Petra Maláska predstaví svoj nový album. Špecialitou bude koncert izrealskej skupiny Lola Marsh, ktorá hrala prvýkrát na festivale Pohoda v roku 2014 a odvtedy chodí do Trenčína pravidelne. Na záver marca nebude chýbať ani tradičné jarné vystúpenie detského folklórneho súboru Kornička a ich hostí z folklórneho súboru Hájenka z Bratislavy.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!