Pátracia hra pre deti: Trenčín za čias Márie Terézie

Vieš, na ktorej budove v Trenčíne je napísané meno Márie Terézie? Ako často sa museli česať vojaci, ktorí slúžili v jej vojskách? Akým remeslám sa kedysi venovali Trenčania? Ak chceš vedieť, ako sa žilo v Trenčíne za čias Márie Terézie, prejdi 14 stanovíšť a splň zadané úlohy. Na záver leta ťa čaká žrebovanie o pekné ceny.

trencin za cias marie terezie

  • Štart a cieľ: Hra začína na Štúrovom námestí a končí na Mariánskom námestí.
  • Vzdialenosť: 1 km.
  • Potrebný čas: 60 – 90 minút.
  • Hru si môžete zahrať kedykoľvek od 5. júna do 31. augusta 2021.

Čo potrebuješ k hre?

Na to, aby si si mohol zahrať pátraciu hru Trenčín za čias Márie Terézie, si treba STIAHNUŤ A VYLAČIŤ HERNÝ PLÁN alebo si ho môžeš vyzdvihnúť v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9 (počas otváracích hodín). Keď sa pôjdeš hrať hru, nezabudni si so sebou zobrať pero a ceruzku, aby si mohol napísať správne odpovede.

Ako prebieha detská pátracia hra?

  1. Prečítaj si popis stanovišťa na hernom pláne.
  2. Choď na stanovište a v jeho blízkosti nájdi zadanie úlohy.
  3. Vyrieš úlohu a odpoveď zapíš do tohto herného plánu k danému číslu úlohy.
  4. Keď budeš mať vyriešené všetky úlohy, vymysli si svoje super tajné heslo a napíš ho na koniec hracieho plánu.
  5. Popros rodičov, aby herný plán s odpoveďami aj s tvojím heslom odfotili a fotku poslali na adresu hry@trencin.sk najneskôr do 31. augusta 2021. Herný plán si dobre odlož – ak ťa vyžrebujeme, budeš ho potrebovať pri prevzatí ceny.

Čo môžeš vyhrať?

Každého, kto pošle herný plán so správ­nymi odpoveďami a helom, bude zaradený do žrebovania o pekné ceny – rodinné vstupenky na Hrad Beckov, Čachtický hrad a do Parku miniatúr v Podolí; odvážnych potešia aj vstupenky do Laser Areny, na lanovú dráhu Tarzania, či jazdy na motokárach v Motokárovej hale Trenčín. Súťaží sa aj o poukazy do Neposedka, dobroty od MAK pa­lacinkárne, Donuterie a darčeko­vé predmety od Mesta Trenčín.

Žrebovať budeme 2. septembra 2021. Nezabudni v ten deň sledovať stránku visit.trencin.sk alebo facebook.com/kic.trencin, kde budú uverejnené tajné heslá výhercov. Ak nájdeš medzi nimi to svoje, príď si pre cenu do Kultúrno-informačného centra najneskôr do 30. septembra 2021. A nezabudni si so sebou zobrať herný plán s heslom.

Detskú pátraciu hru Trenčín za čias Márie Terézie pre vás pripravilo Kultúrno-informačné centrum Trenčín.


Ďakujeme partnerom, ktorí podporili detskú pátraciu hru:

Beckov         Cachticky hrad - logo         Park miniatúr        Tarzania Trenčín

La Donuteria logo    Laser Arena   Mak palacinkaren

   

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!