Šifrovacia hra: Trenčiansky študent

Píše sa rok 1708. Ctibor z Košece, najstarší syn ctihodného pána z Košece, vchádza bránou do Trenčína. Mieri na námestie, aby sa zapísal na štúdium u bratov jezuitov. Stačí však jedna prehýrená noc a peniaze určené na štúdium sa mu akosi rozkotúľali. Okrem toho záhadne stratil rodový prsteň, bez ktorého sa Ctibor nesmie vrátiť domov.

Zapojte sa do poriadne ťažkej šifrovacej hry. Potrápite si mozog, budete sa zabávať aj nadávať. Keď bude najhoršie, zachránia vás nápovedy.

Sifrovacia hra Trenciansky student

Ako prebieha šifrovacia hra?

  • Zavolajte priateľov a známych a vytvorte tím, ktorý bude mať 2 – 5 hráčov. Hra je kvôli svojej obtiažnosti určená pre dospelých.
  • STIAHNITE A VYTLAČTE SI HERNÚ BROŽÚRU alebo si ju môžete vyzdvihnúť zdarma v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9 (počas otváracích hodín). Náš tip: nešetrite papierom a dajte si súbor vytlačiť ako brožúru vo veľkosti, v akej je vytvorená. Akékoľvek zmenšovanie veľkosti sa vám môže vypomstiť pri riešení niektorých úloh… a to naozaj nechcete 😉
  • Zaregistruje svoj tím do online herného systému na stránke trails.cryptomania.cz/trencin – nájdete tam pokyny k hre, úlohy a do tohto systému tiež budete zadávať heslá, ktoré získate vyriešením úloh.
  • Nezabudnite si so sebou vziať smartfón s pripojením na internet a baterkou, pero alebo ceruzku.

Kde sa začína hra?

  • Hra sa začína na Mierovom námestí, odkiaľ budete pokračovať po pripravenej trase, lúštiť šifry, riešiť logické úlohy a tak získate heslá. Po ich zadaní do online herného systému sa dozviete polohu ďalšieho stanovišťa.
  • Hra má 6 stanovíšť a v pohode by ste ju mali zvládnuť v priebehu dvoch – troch hodín.

Kedy si môžem zahrať hru?

  • Šifrovaciu hru Trenčiansky študent si môžete zahrať kedykoľvek od 5. júna do 30. septembra 2022. Jednotlivé stanovištia sa nachádzajú na voľne dostupných miestach, takže vás nebudú obmedzovať žiadne otváracie hodiny.

Koľko stojí hra?

  • Hra Trenčiansky študent je zdarma.

Šifrovaciu hru Trenčiansky študent pripravila firma Cryptomania, s. r. o., ktorá má so šifrovacími hrami bohaté skúsenosti a takéto hry vytvorila v uplynulých rokoch aj pre Prahu, Brno, Kutnú Horu a Bratislavu. Šifrovacie hry nie sú jednoduché a určite si pri nich trochu potrápite. Ale nemusíte sa obávať, nie sú určené len pre ľudí s vysokým IQ. Chce to len dať hlavy dokopy s ostatnými členmi tímu, k tomu pridať trochu kreativity, trpezlivosti, odhodlania a nevzdávať to, keď sa úlohu nepodarí vyriešiť hneď na prvý raz. Vymýšľajte, skúšajte, objavujte a hlavne sa dobre zabavte!


Vytvorenie šifrovacej hry Trenčiansky študent bolo financované z prostriedkov Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčín a okolie a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Oblastná organizácia cestovného ruchu - logo Slovakia Travel

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!