Šifrovacia hra Trenčiansky študent

Píše sa rok 1708. Ctibor z Košece, najstarší syn ctihodného pána z Košece, vchádza bránou do Trenčína. Mieri na námestie, aby sa zapísal na štúdium u bratov jezuitov. Stačí však jedna prehýrená noc a peniaze určené na štúdium sa mu akosi rozkotúľali. Okrem toho záhadne stratil rodový prsteň, bez ktorého sa Ctibor nesmie vrátiť domov.

Zapojte sa do šifrovacej hry, prejdite sa mestom, objavte zaujímavé miesta, o ktorých ste doteraz možno nepočuli, vyriešte zadané úlohy a pomôžte Ctiborovi zistiť, čo sa včera v noci stalo v uliciach Trenčína.

Sifrovacia hra Trenciansky student

Ako prebieha šifrovacia hra?
Zavolajte priateľov a známych a vytvorte tím, ktorý bude mať 2 – 5 hráčov. Hra je síce určená najmä pre dospelých a staršie deti, ale do niektorých čiastkových úloh sa budú vedieť zapojiť aj deti od 10 rokov.

Šifrovacia hra Trenčiansky študent sa začína v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9, kde si vyzdvihnete hernú brožúru. Odtiaľ budete pokračovať po pripravenej trase, lúštiť šifry, riešiť logické úlohy a tak získate heslá. Po ich zadaní do online herného systému sa dozviete polohu ďalšieho stanovišťa. Hra má 6 stanovíšť a v pohode by ste ju mali zvládnuť do dvoch hodín.

Okrem hernej brožúry budete potrebovať aj smartfón s pripojením na internet a baterkou, pero alebo ceruzku. A to je všetko. Dobre sa zabavte!

Chcem hrať hru


Vytvorenie šifrovacej hry Trenčiansky študent bolo financované z prostriedkov Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčín a okolie a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Oblastná organizácia cestovného ruchu - logo Slovakia Travel

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!