Šifrovacia hra Trenčiansky študent

Píše sa rok 1708. Ctibor z Košece, najstarší syn ctihodného pána z Košece, vchádza bránou do Trenčína. Mieri na námestie, aby sa zapísal na štúdium u bratov jezuitov. Stačí však jedna prehýrená noc a peniaze určené na štúdium sa mu akosi rozkotúľali. Okrem toho záhadne stratil rodový prsteň, bez ktorého sa Ctibor nesmie vrátiť domov.

Zapojte sa do šifrovacej hry, prejdite sa mestom, objavte zaujímavé miesta, o ktorých ste doteraz možno nepočuli, vyriešte zadané úlohy a pomôžte Ctiborovi zistiť, čo sa včera v noci stalo v uliciach Trenčína.

Sifrovacia hra Trenciansky student

AKO PREBIEHA ŠIFROVACIA HRA?

  • Zavolajte priateľov a známych a vytvorte tím, ktorý bude mať 2 – 5 hráčov. Hra je kvôli svojej obtiažnosti určená pre dospelých. Aby deťom nebolo ľúto, pre ne máme pripravené detské pátracie hry.
  • Pripravte si hernú brožúru – môžete si ju vyzdvihnúť zdarma v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9 alebo si ju stiahnuť a vytlačiť. (Náš tip: nešetrite papierom a dajte si brožúru vytlačiť vo veľkosti, v akej je vytvorená. Akékoľvek zmenšovanie veľkosti sa vám môže vypomstiť pri riešení niektorých úloh… a to naozaj nechcete ;))
  • Zaregistruje svoj tím do online herného systému na stránke trails.cryptomania.cz/trencin – nájdete tam pokyny k hre, úlohy a do tohto systému tiež budete zadávať heslá, ktoré získate vyriešením úloh.
  • Nezabudnite si so sebou vziať smartfón s pripojením na internet a baterkou, pero alebo ceruzku.

KDE SA ZAČÍNA HRA?

  • Hra sa začína na Mierovom námestí, odkiaľ budete pokračovať po pripravenej trase, lúštiť šifry, riešiť logické úlohy a tak získate heslá. Po ich zadaní do online herného systému sa dozviete polohu ďalšieho stanovišťa.
  • Hra má 6 stanovíšť a v pohode by ste ju mali zvládnuť v priebehu dvoch – troch hodín.

KEDY SI MÔŽEM ZAHRAŤ HRU?

  • Šifrovaciu hru Trenčiansky študent si môžete zahrať kedykoľvek od 5. júna do 31. augusta 2021. Jednotlivé stanovištia sa nachádzajú na voľne dostupných miestach, takže vás nebudú obmedzovať žiadne otváracie hodiny.

KOĽKO STOJÍ HRA?

  • Hra Trenčiansky študent je zdarma.

MÔŽEM NIEČO VYHRAŤ?

  • Všetky tímy, ktoré sa dostanú až na koniec hry, budú zaradené do žrebovania o pekné ceny.

Šifrovacie hry nie sú jednoduché a určite si pri nich poriadne potrápite svoje mozgové závity. Ale nemusíte sa obávať, nie sú určené len pre ľudí s vysokým IQ. Chce to len dať hlavy dokopy s ostatnými členmi tímu, k tomu pridať trochu kreativity, trpezlivosti, odhodlania a nevzdávať to, keď sa úlohu nepodarí vyriešiť hneď na prvý raz. Vymýšľajte, skúšajte, objavujte a hlavne sa dobre zabavte!

Upozornenie: šifrovaciu hru Trenčiansky študent si môžete zahrať od 1. júna 2021 (dovtedy bude neaktívna).

Chcem hrať hru


Vytvorenie šifrovacej hry Trenčiansky študent bolo financované z prostriedkov Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčín a okolie a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Oblastná organizácia cestovného ruchu - logo Slovakia Travel

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!