Školské vianočné stromčeky si získali srdcia Trenčanov

Stalo sa tradíciou, že sa Trenčín v predvianočnom období vďaka vianočnej výzdobe mení na rozprávkové mesto. Výzdobu sa snažíme každý rok oživiť niečím nevídaným a priniesť do Trenčína nové prekvapenia. Raz bola novinkou zvonička šťastia, inokedy vianočný fotorám, adventný veniec, drevený betlehem, imelo či nové prvky svetelnej výzdoby.


Ako Kultúrno-informačné centrum sme si pre deti tento rok pripravili krásnu vianočnú aktivitu, ktorá je zároveň potešením pre oko každého okoloidúceho. Novinkou vo výzdobe je jedľový lesík na Štúrovom námestí, ktorý tu vyrástol 1. decembra. Jedenásť malých jedličiek bude skrášľovať Štúrovo námestie až do 6. januára 2022.

Stromčeky si tak môžete pozrieť kedykoľvek do Troch kráľov. Zaručene bude čo obzerať – originálnych detských ozdôb je na stromčekoch neúrekom… odkiaľ sa vzali?

Všetky ozdoby vlastnoručne vyrobili deti z deviatich základných škôl v správe mesta Trenčín, ZUŠ K. Pádivého aj z Centra voľného času na Východnej ulici. Deti za tri dni s nadšením ozdobili všetky stromčeky, pričom si spolu užili vzácny predvianočný čas.

Každá z ozdôb je jedinečná a vytvorená zo srdca – o tom niet pochýb. Práve z toho dôvodu sa v priebehu pár dní stali stromčeky obľúbenou atrakciou v našom meste. Lesík predstavuje vianočný pozdrav detí, všetkým obyvateľom mesta.


Pozrite si galériu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!