Výstava diel zo Skalky putuje Slovenskom

V lete roku 2021 sa na Skalke pri Trenčíne uskutočnil už 14. ročník Medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS – SKALKA 2021. K úcte a podpore najstaršieho pútnického miesta na Slovensku – Skalky pri Trenčíne, vzniklo na tomto sympóziu mnoho výnimočných umeleckých diel. Výber výtvarných diel z trinástich ročníkov výtvarno-literárneho sympózia časom putuje po Slovensku.

Výstava ORA ET ARS VIATOR – Skalka putujúca, sa už predstavila vo viacerých slovenských mestách  – Bratislava, Galanta, Kremnica, Piešťany, Dubnica na Váhom aj Košice. Výstava neobišla ani Českú republiku kde zavítala do Uherského Brodu, Uherského Hradišta a do Mikulčíc.

Aktuálne sú od 13. januára 2022 výtvarné diela z trinástich ročníkov sympózia ORA ET ARS – SKALKA, vystavené vo zvolenskej Galérii na Tehelnej. Výstava vo Zvolene potrvá do 10. februára 2022. Vernisáž, ktorá sa konala 13. januára 2022 si môžete pozrieť online.

Sympózia na Skalke sa zúčastňujú výtvarníci zo Slovenska, Poľska, Českej republiky, Maďarska, Srbska, Ruskej federácie, Nemecka a Španielska.

Kurátorom sympózia i výstavy po sympóziu je historik umenia PhDr. Marián Kvasnička, koordinátorom literárnej sekcie je spisovateľ Rudolf Dobiáš a výtvarnej sekcie výtvarník Jozef Vydrnák.

Pozrite si katalóg z výstavy, ktorý dokumentuje dianie a výber z tvorby účastníkov sympózia.

 

Foto: Juraj Majerský

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!