Marián Labuda, ml.: Tiso
14. 9. 2019 • 19.30 – 20.30 | Hviezda
Monológ muža, ktorý je považovaný za najtragickejšiu a najkontroverznejšiu postavu slovenských dejín. Spoveď jediného prezidenta satelitného Slovenského štátu v podaní Mariána Labudu ml.
Dr. Jozef Tiso bol nesporne najtragickejšou postavou slovenských dejín. Kresťan a katolícky kňaz, ktorý zasvätil svoj život viere, ideálu, službe národu a neskôr slovenskej štátnosti. V mene svojho ideálu sa spojil s fašistami, nechal okradnúť 72 000 slovenských židov, zbaviť ich občianskych a ľudských práv a deportovať za hranice. Väčšina z nich bola zavraždená v koncentračných táboroch. Pred národným súdom, ktorý ho odsúdil na trest smrti, odmietol zodpovednosť, necítil vinu a neprejavil ľútosť. Inscenácia Tiso bola ocenená štyrmi cenami Dosky 2005: stala sa najlepšou inscenáciou sezóny 2004-2005, tvorivý tím okolo režiséra Rastislava Balleka a Martina Kubrana bol ocenený ako objav sezóny, Marián Labuda dostal cenu za najlepší mužský herecký výkon a Peter Groll za najlepšiu scénickú hudbu.
Monodráma Tiso otvorila cyklus pôvodných slovenských hier Divadla Aréna so spoločensko-politickým obsahom, medzi ktoré sa neskôr zaradili tituly Dr. Gustáv Husák, Komunizmus a Kukura.
Podujatie je súčasťou festivalu Sám na javisku. Viac informácií nájdete na monodrama.sk. Vstupenky kúpite v Kultúrno-informačnom centre. Cena: 13 €.
Valentínske tvorenie
11. 2. 2026 • 16.30 – 18.00 | Centrum voľného času
Príďte si spríjemniť popoludnie a vyrobiť si originálnu valentínsku pohľadnicu, či origami kyticu ruží, ktorú budete môcť darovať tým, na ktorých vám záleží.
Podujatie je určené predovšetkým pre rodičov s deťmi ale staršie detičky (od 8 rokov), môžu prísť na tvorenie aj...
Fotografická inštalácia od Olivera Resslera: Von z podchodu, aby sme získali naspäť oblohu
11. 2. 2026 • 17.00 | Podchod Hasičská
Fotografická inštalácia od Olivera Resslera: Von z podchodu, aby sme získali naspäť oblohu
Otvorenie 11. február o 17.00
Podchod Hasičská, Trenčín
Kurátor: Oto Hudec
Päť svetelných boxov v trenčianskom podchode je príspevkom rakúskeho umelca Olivera Resslera do projektu Zelená...
3T - Tri Tvorivé Tvory
11. 2. 2026 • 19.00 | Hviezda
Vznikli v roku 2004 v Žiline, potom, čo sa k dlhšie fungujúcej dvojici Pucho +
Galerkovo
12. 2. 2026 • 9.30 – 11.30 | Galéria M. A. Bazovského
Veselé tvorivé stretnutie pre deti do 5 rokov a ich rodičov. Deti sa hravým a zábavným spôsobom oboznamujú s výtvarným umením. Učia sa pracovať s farbou, tvarom a rôznymi materiálmi. Aktivita je určená pre najmenšie deti, ktoré tvoria spolu so svojimi rodičmi. Pri realizácii sa snažíme...
Filmový Lúč SCANDI: Posledný Viking (Dánsko, 2025)
12. 2. 2026 • 19.00 | Kino Družba
Humorný, zaujímavý a podvratný príbeh o vlastnom ja v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom a v réžii Andersa Thomasa Jensena (Rytieri spravodlivosti, Adamove jablká).
Den Sidste Viking, 2025, Dánsko, 110 min, Réžia: Anders Thomas Jensen
Dánsky jazyk + české titulky
Pub Kvíz - Tak ty nevieš?
12. 2. 2026 • 19.00 | Reštaurácia Perla
Vytvorte s kamošmi tím a príďte sa zabaviť a pocvičiť mozgové závity. Ak sa podarí, vyhráte zaujímavé ceny.
Prihlasovanie na bare v Perle, alebo na 0940 784 393.
Otvárací víkend - Trenčín 2026
13. 2. 2026 • 0.00 – 15. 2. 2026 | Trenčín
Nevinne o víne
13. 2. 2026 • 16.00 | Piano Club
Najväčšia putovná ochutnávka vína prichádza pod hrad Matúša Čáka. Vo štvrtok 13. februára sa elegantné priestory Piano Clubu premenia na pódium, kde hlavnú úlohu zohrá chuť, vôňa a umenie špičkových vinárov.
Vydajte sa na objavnú cestu svetom vína, kde sa vám predstavia...
Prvý poriadny ples 2026
13. 2. 2026 • 18.30 | Futbalový štadión AS Trenčín, VIP sála
Druhý ročník Prvého poriadneho plesu sme sa rozhodli poňať v duchu Farby roka 2026 – Transformative Teal.
Príde vám to netradičné ako téma plesu? Môže sa to tak zdať, ale naším cieľom je kráčať vpredu, určovať trend a zaujať.
Dresscode: použi farbu roka vo...