PODUJATIE ZRUŠENÉ: Mestské divadlo Trenčín: Bábka

4. 6. 2020 • 18.30 | Hviezda

Divadelné predstavenie je z dôvodu opatrení voči šíreniu koronavírusu zrušené. Vstupenky môžete vrátiť u svojho predajcu.


Najnovšia hra mimoriadne úspešného chorvátskeho autora Mira Gavrana, ktorý má ako jediný žijúci autor vlastný festival, pojednáva o mužovi, ktorý nie je napriek zrelému veku schopný nadviazať plnohodnotný dlhodobý vzťah so ženou. Zapojí sa do projektu experimentálnej vedy, kedy mu na mieru vyrobia ženu - bábku.

Je presne taká, aby zodpovedala jeho požiadavkám, ale zároveň, aby vyzerali spolu dôveryhodne. Učia sa spolu žiť. Bábka sa väčšinu času prispôsobuje svojmu majiteľovi, no v závere ho čaká prekvapenie. Zažije svojím spôsobom šok a to ho prinúti zmeniť svoj názor na život, vzťahy, ženy.

Dnes je veľmi veľa mužov a žien vo veku 25 - 40 rokov, ktorí si nevedia alebo nechcú vytvoriť vzťah a žijú single. Téma je teda veľmi aktuálna. Autor však tému prezentuje sebe vlastným odľahčeným a vtipným spôsobom.

Hrajú: Štefan Richtárech, Zuzana Mišáková/Diana Minarovičová

Vstupné: 10 € dospelí, 8 € študenti, dôchodci, ZŤP. Predpredaj vstupeniek v Kultúrno informačnom centre Trenčín.

{"lat":"48.89428678596174","lng":"18.036811771103658"}

Finisáž výstavy Igor Kalný - Nič než umelec

17. 1. 2026 • 16.00 | Galéria M. A. Bazovského

Posledná príležitosť navštíviť výstavu Igora Kalného Nič než umelec a oboznámiť sa bližšie s jeho tvorbou. Kurátorka výstavy Daniela Čarná a kunsthistorička Zuzana Bartošová vám priblížia život a tvorbu tohto osobitého umelca.

Podujatie sa koná v rámci projektu Trenčín 2026...

event-image

Celebrity Bingo

17. 1. 2026 • 18.00 | Hasič Pub

Bingo v Hasičovi! Zábavná hra so super cenami, ktorá bude u nás vždy v špeciálnom šate. Tentokrát to budú celebrity. Súťažné bingo kartičky sú za symbolickú cenu 1€. Príď si s nami zasúťažiť a zažiť večer plný zábavy.

Prihlasovanie: ...

event-image

Erik Šulc

17. 1. 2026 • 20.00 | Hviezda

Erik Šulc je spevák a zakladateľ kapely Medial Banana, ktorý sa vo svojej sólovej tvorbe venuje synthpopu a indie popu s výrazným vplyvom 80. rokov.

Debutový album „Radiohood“ (2024), ktorého postprodukciu a výsledný mix do detailu vyladil Lukáš Zdurienčík (Blame

Depeche black party + The Silence live

17. 1. 2026 • 20.00 | Klub Lúč

The Silence / SK
Slovenská synthpopová kapela The Silence vznikla v roku 2012, zakladajúcimi členmi kapely boli Albín Nemec (klávesy) a Miloš Miki Malovec (spev), tretím „dočasným“ členom kapely bol Radomír Remenár (klávesy). Domácou pôdou pre kapelu bola Trnava. Po

Južná Morava v Trenčíne

18. 1. 2026 • 14.00 | KS Opatová

Koncert heligónkárov a harmonikárov z Južnej Moravy.

Vstupné 9 €.

Info na 0901091441.

event-image

Detské rozprávkové Bingo 

18. 1. 2026 • 15.00 | Hasič Pub

Detičky si budú na svojich Bingo Kartičkách hľadať a zaškrtávať rozprávky, ktorých ukážky im budeme premietať na plátne. Keď budú mať zaškrtané celé pole, vyhrávajú super výhru. Príďte si s nami zasúťažiť a zažiť nedeľné popoludnie plné zábavy.

Prihlasovanie na ...

event-image

Finisáž výstavy Rudolf Uher - Stopy

18. 1. 2026 • 16.00 | Galéria M. A. Bazovského

Posledná príležitosť navštíviť výstavu Rudolfa Uhra Stopy a oboznámiť sa bližšie s jeho tvorbou. Súčasťou finisáže bude komentovaná prehliadka výstavy s kurátorkou Katarínou Bajcurovou.

Viac info na www.gmab.sk

Podujatie sa koná v rámci projektu...

event-image

Koncert gitarového kvarteta

18. 1. 2026 • 18.00 – 19.15 | Hotel Elizabeth

Klub priateľov vážnej hudby otvorí rok 2025 koncertom gitarového kvarteta. Podrobnosti ku koncertu na www.kpvh.sk.

Vstupné 10,- € (členovia klubu 7,-).

Vstupenky zakúpite online, alebo v Kultúrno-informačnom centre Trenčín.

Divadlo Artynas: Bež ako o ženu

18. 1. 2026 • 19.00 | Hviezda

Divadlo Artynas uvádza od majstra komédii Raya Cooneyho (autor Poplach v hoteli Westminster) ďalšiu geniálnu komédiu s názvom „Bež ako o ženu!“

O hre:

John Brown je taxikár a na prvý pohľad obyčajný smrteľník, ktorý však skrýva obrovské

Klubové kino: HoryZonty vodácky špeciál

19. 1. 2026 • 18.00 | Hviezda

Projekcia filmov spojená s besedou.

Výber najúspešnejších filmov XX. ročníka festivalu dobrodružných filmov HoryZonty spojených s dobrodružstvom na vode.

Premietanie doplní beseda s Petrom Ďurišom o surfovaní nielen na vlnách oceánu, ale o tom, čo