Deň detí v Trenčíne
31. 5. 2025 • 14.00 – 18.00 | Lesopark Brezina, Trenčín
Deň detí na Brezine bude pre malých drobcov hotovým rajom v prírode. Mesto Trenčín spolu s Tarzaniou pre ne chystá na trase medzi Čerešňovým sadom a Tarzaniou rekordných 39 stanovíšť. V sobotu 31. mája od 14.00 sa rodičia môžu tešiť, že si oddýchnu v prírode a ich ratolesti sa za štyri hodiny na čerstvom vzduchu vyjašia dosýtosti.
Tento rok máme pripravených niekoľko noviniek. Po prvýkrát do programu zapojíme aj „živých“ obyvateľov Breziny. Do života drobných vtáčikov ale aj veľkých sov či iných dravcov deti uvedú špičkoví trenčianski ornitológovia.
So svojím priehľadným úľom príde z Púchovskej doliny aj Včelárova žena. Deťom priamo v prírode predstaví ako včielky žijú, ale budú si s jej pomocou môcť vyrobiť aj vlastnú sviečku zo včelieho vosku.
Lesní pedagógovia ich nechajú prejsť sa naboso po špeciálnom lesnom chodníčku a naučia ich rozpoznávať stromy.
Že v lese sa dá aj zaujímavo učiť vám ukážu lesné kluby Handrbolka z Trenčína a Domškola Za mlynom zo Skalky.
Na deti však čaká aj čistá zábava v podobe Bublinkovej víly, klauna na chodúľoch, výrobcu obrovských bublín ale aj veselých cirkusových workshopov, kde si deti vyskúšajú žonglovanie s loptičkami, šatkami a stuhami, hulahop či chôdzu po pružnom lane.
Nazrú aj do sveta remesiel a techniky – vyskúšajú si tkanie a modelovanie keramiky a vyrobia si voňavé darčeky na levanduľovom workshope. Budú môcť počuť, ako spieva zelenina, dokonca si na ňu aj zahrať. Túto atrakciu im prinesú naši kolegovia z tímu Trenčín 2026, spolu s príjemným posedením v chillout zóne.
Nebude chýbať ani obľúbená smetiarska technika a zametačské autíčko, deti si budú môcť vliezť aj za volant hasičského či policajného auta a vyskúšať si prácu záchranárov.
Miesto v programe si nájde aj kopa rôznych športov: lukostreľba, bojové umenia, joga, parkour, džudo či bajking na novootvorených DIVO trailoch – stačí pozrieť na mapku areálu a nájsť si ten svoj.
Komu od minulého roka chýbali chlpatí či operení miláčikovia, nájdu ich tu opäť. Farmár Paľko Adamať aj tentokrát prevezie na Brezinu svoju Zvieraciu farmu, v ktorej somárikov skvelo zastupuje deťmi milovaná Ruženka a nebudú chýbať koníky, ale aj kačky či sliepočky.
Milí rodičia, nezabudnite však, že kapacita parkovania je v tejto lokalite obmedzená, zvoľte preto radšej pešiu prechádzku, príp. využite turistický vláčik.
Vstup je zdarma. Podujatie pripravuje Mesto Trenčín.
Beseda o človeku s Bibiánou Krátkou a hudobným hosťom Jankom Svetlanom Majerčíkom
8. 1. 2026 • 17.30 – 19.00 | Kaviareň Na Ceste
Srdečne vás pozývame na besedu z cyklu Cesta za sebapoznaním, ktorou vás bude sprevádzať Bibiána Krátka. Bibiána pracuje v oblasti sociálno - psychologického poradenstva, supervízie, mediácie a vzdelávania dospelých.
Sprevádza ľudí
Novoročný galakoncert Na srdci mi hraj!
9. 1. 2026 • 19.00 | Posádkový klub
Elegantný večer s najväčšími hitmi Karola Duchoňa.
Spoločne si pripime a oslávme nový rok s posledným bohémom Karolom Duchoňom a tým najlepším z nášho najúspešnejšieho muzikálu, ktorý videlo už viac ako 70 000 divákov.
Prichádza jedinečný novoročný...
Blues Rock Generations + Hattrick
9. 1. 2026 • 20.00 | Piano
Blues Rock Generations je kapela, ktorá vzdáva poctu legendám rock’n’rollu a blues rocku. Ich repertoár je prehliadkou nestarnúcich hitov, silných gitár a poctivého rockového zvuku, ktorý osloví fanúšikov naprieč generáciami.
Ako support večera sa predstaví bluesová kapela Hattrick z...
Objav portrét
10. 1. 2026 • 14.00 – 16.00 | Galéria M. A. Bazovského
Lektorka: Mgr.
Čo ma prekvapilo na Filipínach (a možno prekvapí aj Teba)
10. 1. 2026 • 16.00 | Kaviareň Na Ceste
Prednáša Ján Štefánek.
Divadlo GUnaGU: Riaditeľky zemegule
10. 1. 2026 • 18.00 | Hviezda
Tri generácie slovenských herečiek na jednom javisku. Tri ženy. Tri osudy. A jeden rozhádzaný svet, ktorý sa pokúsia upratať… po svojom.
Príďte sa zabaviť na predstavenie plné humoru,
Muzikál KUBO
10. 1. 2026 • 19.00 | Posádkový klub
Živé, energické a zábavné predstavenie. Muzikál Kubo v modernej a divácky príťažlivej podobe! Réžia muzikálu Ivan Blahút. Originálne piesne Simi Magušinovej , hudba Peter Uličný, folklór fashion show Adrieny Adamíkovej.
Bravúrne herecké a tanečné výkony, fúzia...
Detské dielničky
11. 1. 2026 • 14.30 | Hasič Pub
Obľúbené dielničky pre detičky s našimi lektorkami, a oddych pri kávičke pre rodičov.
Vstupné je dobrovoľné.