Sobota v nedeľu - špeciálny kompenzačný bonus 2021

26. 7. 2021 – 26. 9. 2021 | Trenčín

Už ste niekedy mali možnosť sledovať futbalový zápas so štyrmi tímami a dvomi loptami, alebo koncert, kde každá pesnička hrala dvakrát? A čo tak si vo vašej obľúbenej kaviarni vypýtať kávu a dostať rovno jednu grátis či zažiť zdvojenú vernisáž? Počas leta to v Trenčíne bude možné.

V rámci kandidatúry mesta Trenčín na Európske hlavné mesto kultúry bude prebiehať umelecký projekt SOBOTA V NEDEĽU - Špeciálny kompenzačný bonus významnej českej umelkyne Kateřiny Šedé, do ktorého sa môžete pridať aj vy!

Prostredníctvom projektu tak môžete v autobusoch mestskej hromadnej dopravy počuť napríklad dvakrát hlásiť jednotlivé zastávky, zažiť zdvojený kino zážitok, vychutnať si dvojitý bonus vo vašej obľúbenej kaviarni alebo zdvojený koncert na námestí. Hľadajte zdvojené veci v meste a nájdite trochu zábavy a uvoľnenia v tejto zvláštnej dobe aj vy.

Kateřina Šedá projektom reaguje na pandémiu a na všetky veci, ktoré sme minulý rok zameškali. Pre niekoho to bola oslava narodenín, svadba, ale aj návšteva kaderníčky či zrušená dovolenka. Prostredníctvom kompenzačného bonusu tak vymýšľa častokrát bizarné zdvojenia, nad ktorými sa veľa z nás zastaví, zasmeje ale zaručene si ich zdvojenie užije. Celý program podujatí a zdvojených bonusov budeme postupne pridávať. Viac informácií na www.trencin2026.sk/sobota-v-nedelu


Kateřina Šedá je česká výtvarníčka, ktorej práca má blízko k sociálnej architektúre. Je autorkou mnohých verejných realizácií v Českej republike i v zahraničí. Je v poradí druhým českým umelcom, ktorý mal sólovú výstavu v Tate Modern v Londýne (2011). Okrem toho je držiteľkou niekoľkých ďalších prestížnych ocenení ako napríklad Magnesia Litera, cena Architekt roku 2017, cena Jindřicha Chalupeckého a ďalšie. Kateřina Šedá sa zameriava na sociálne ladené happeningy a experimenty zamerané na to vyviesť zúčastnených zo zažitých stereotypov alebo zo sociálnej izolácie. Pomocou ich vlastných (vyprovokovaných) aktivít a vďaka novému využitiu všedných prostriedkov sa pokúša prebudiť trvalú zmenu v ich správaní.

null

Jarné doplnky – Dajte zimnému šálu nový život

20. 3. 2026 • 13.00 | LUMó HUB, Štúrovo nám. (vedľa synagógy), Trenčín

Objavte, ako môže zimný šál dostať nový jarný život. Počas praktického workshopu si vyberiete šál z druhej ruky v spolupráci s Textile House a pomocou jednoduchých úprav ho premeníte na originálny doplnok – napríklad vestu, pončo alebo tašku.

Workshop je otvorený pre...

event-image

Zážitkové maľovanie: Prvý jarný deň

20. 3. 2026 • 16.00 | Hviezda

Vitajte na kurze, kde sa spojí kreativita s relaxom a radosťou z tvorby vlastného diela. Motív Prvého jarného dňa zachytáva atmosféru prebúdzajúcej sa prírody – jemné farby, svetlo a prvé náznaky tepla.

Počas 3 hodín Vás profesionálna lektorka prevedie celým procesom maľovania....

event-image

lubor.sk trio

20. 3. 2026 • 18.00 | Kaviareň Na Ceste

Akustické trio lubor.sk interpretuje skladby pesničkára Ľubora Benkoviča, ktorý je frontmanom tohto zoskupenia.
Ľubor je zároveň textárom skupiny Bez Ladu a Skladu a dlhoročným karikaturistom inzertných novín Pardon.
Členovia kapely:
Ľubor Benkovič - gitara, spev
Martin Skovajsa -...

event-image

Pavol Seriš – DADA Revue

20. 3. 2026 • 19.00 | Hviezda

DADA Revue je hravou komediálnou kolážou autora a performera Paľa Seriša.

Dynamický a bezprostredný one-man show špecialista kombinuje divadlo, stand-up, pantomímu a tanec. Inšpiráciu nachádza v situáciách každodenného života, ktoré servíruje s

Tome - Rockový akustický koncert

20. 3. 2026 • 20.00 | Hasič!

Obľúbený spevák a gitarista z Ružomberka nám príde znovu zahrať známe Slovenské aj svetové rockové pecky. Vstupné je dobrovoľné.

event-image

Preber sa !!!

21. 3. 2026 • 10.00 – 11.00 | Mestský park M. R. Štefánika Trenčín

Tréning pre každého kto má rád pohyb. Čaká ťa 60 minút pohybu na čerstvom vzduchu, dobrá energia a komunita ľudí, ktorí chcú pre seba spraviť niečo pozitívne. Pridaj sa a vykročme spolu za zdravším a spokojnejším ja! Na veku ani kondičke nezáleží.

Tréning je zdarma....

event-image

Dirk van den Linden and Friends- NL

21. 3. 2026 • 15.00 | Piano Club

Koncert Dirk van den Linden and Friends- NL - Blues Rock Generations Hattrick

Od 15:00 Prezentácia produktov Hammond a Leslie…

Vstup na prezentáciu voľný!

Počas prezentácie zľava 10 percent na všetky vystavené produkty…

Aspergerov syndróm

21. 3. 2026 • 17.00 | Kaviareň Na Ceste

Prednáška MUDr. Terezy Piatrikovej

event-image

Kartónový otecko

21. 3. 2026 • 19.00 | Posádkový klub

Groteska o tom, čo nás vie pri nedeľnom obede najviac rozvadiť.

Groteska Istvána Tasnádiho sa začína pri slávnostne prestretom stole s dinstigvovanými členmi rodiny. Postupne sa konverzácia dostáva do sfér, o ktorých všetci vedia, že sú nebezpečné, ale nevedia sa

Trenchtown gangsters párty vol. 8

21. 3. 2026 • 19.00 | Klub Lúč

Predstavia sa Septum šejdrem, Štamgasti, V.V.Ú, Driák, ...

event-image