Ale, ale, pani PLUKOVNÍKOVÁ (alebo POPOL a PÁLENKA)

28. 4. 2023 • 19.00 | Posádkový klub

Svetovo úspešná čierna komédia ALE, ALE, PANI PLUKOVNÍKOVÁ alebo Popol a pálenka prichádza do Trenčína!

Komédia jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov Bengta Ahlforsa. V pomerne čiernej komédii o manželstve, vzťahu rodičov a dospelých detí, urne s popolom, domácej pálenke a starostlivo utajených plánoch, ktoré nakoniec aj tak vyjdú najavo, exceluje v hlavnej úlohe Božidara Turzonovová. Hra z pera súčasného fínskeho autora sa odohráva v jednej trochu pomätenej rodine. Svojrázna pani plukovníková sa rozhodne, že si urnu svojho práve zosnulého manžela odnesie z cintorína domov, čo vnukne jej potomkom nápad, ako sa zmocniť dedičstva po svojom otcovi. Pretože im k utajenej realizácii plánu chýba dôvtip, skončí všetko krachom a celá hra nečakaným happy-endom.

Producenti z agentúry LECA, Andrej Antonio Leca a Roberto Leca sú presvedčení, že práve v dnešných neľahkých časoch diváci potrebujú kvalitnú divadelnú komédiu. Siahli po čiernohumornom titule od Ahlforsa, jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov. V bláznivej komédii, ktorá bola preložená do mnohých jazykov a uvedená v desiatkach štátov sveta, nechýba životný optimizmus a láska, ktorá kvitne v každom veku.

„Je to vynikajúca komédia, akých je veľmi málo v súčasnej dobe, to samo o sebe bol dôvod, že som ju veľmi rád a s chuťou inscenoval. Kládol som dôraz na grotesku a na text. Sám o sebe je tak bohatý, tak divadelný, že je ho radosť robiť. Má neobyčajné premeny, neobyčajné obrazy,“ povedal po premiére režisér Vladimír Strnisko.

Popri hereckej legende Božidare Turzonovovej divákov iste potešia ďalšie herecké osobnosti ako Zuzana Kocúriková v alternácii s Katarínou Mrázovou v úlohe naivnej pomocníčky v domácnosti, ktorá ale vie oveľa viac, než by ste vôbec čakali, Karol Čálik v úlohe "pána z minulosti", Zuzana Frenglová v alternácii s Oľgou Belešovou ako dcéra pani plukovníkovej, bigotná veriaca a napriek tomu niekoľkokrát rozvedená s mnohými deťmi, Peter Trník a Tomáš Vravník ako syn pani plukovníkovej, Lucia Vráblicová v alternácii s Juditou Hansman ako mnohokrát rozvedená „dáma" a Michal Jánoš v alternácii s Přemkom Boublíkom v úlohe psychiatra.

Cena vstupenky: 25 €

Vstupenky kúpite v Kultúrno informačnom centre.

{"lat":"48.89244898331736","lng":"18.038615618089807"}

Detská pátracia hra - Si zvedavý na Trenčín?

23. 5. 2026 • 0.00 – 31. 8. 2026 | Mierové námestie

Vydaj sa s nami do minulosti mesta, hľadaj odpovede a odhaľ dávnu históriu Trenčína.

Čo potrebuješ k hre?

Na to, aby si si mohol zahrať pátračku, musíš si stiahnuť a vytlačiť...

event-image

Hudobné pikniky 2026

3. 7. 2026 • 19.00 – 28. 8. 2026 | Átrium pod vežou

Podujatia sa konajú v rámci Európskeho kultúrneho leta 2026 vždy v piatok o 19.00 v Átriu pod Mestskou vežou (28.8. koncert výnimočne na ulici Palackého) počas celého júla a augusta.

Vstup voľný.

Kompletný program piknikov:

...

event-image

Divadielka pod vežou 2026

5. 7. 2026 • 17.00 – 30. 8. 2026 | Átrium pod vežou

Divadielka pod vežou sa konajú v rámci Európskeho kultúrneho leta 2026 vždy v nedeľu o 17.00 v Átriu pod Mestskou vežou počas celého júla a augusta.

Kompletný program divadielok:

5. 7. Divadlo SpozaVoza: Dorbý...

event-image

Hudobné nedele 2026

5. 7. 2026 • 18.30 – 30. 8. 2026 | Mierové námestie

Podujatia sa konajú v rámci Európskeho kultúrneho leta 2026 vždy v nedeľu o 18.30 na Mierovom námestí počas celého júla a augusta.

Kompletný program:

5. 7. Peter Berger, Maksym Kutsenko, Titusz...

event-image

Divadielko pod vežou: Danka a Janka

12. 7. 2026 • 17.00 | Átrium pod vežou

Sú to dve sestry. Sú úplne rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Ich dobrodružstvá s človiečikom z budíka, s Gevenduchou, s medveďom Demeterom Vám porozprávajú dve úplne rovnaké dievčatá – Danka a Janka.

Divadlo Babadlo.

Kompletný program ...

event-image

Hudobná nedeľa: Koncert z Pohody - YUKO (UA)

12. 7. 2026 • 18.30 | Mierové námestie

30. ročník festivalu aj tento rok prinesie na trenčianske letisko veľa hudby a ďalších kultúrnych potešení. Koncertom jednej z festivalových kapiel posielajú dúšok atmosféry slobody a radosti aj na Mierové námestie. Vystúpi ukrajinské elektronicko-folklórne duo YUKO, ktoré sa...

Aneta Langerová s kapelou a sláčikovým triom

12. 7. 2026 • 19.00 | Kursalon, Trenčianske Teplice

Aneta Langerová má za sebou úspešné oslavy dvadsiatich rokov svojej hudobnej kariéry, s ktorými sa spája množstvo jedinečných hudobných zážitkov.

Začiatkom roka 2024 vydala hudobnú kompiláciu „Zázračná písně krajina 20 LET“, ktorá mapuje jej tvorbu od úplných

Koncert z Pohody: P/\ST (CZ)

12. 7. 2026 • 20.00 | Bunky na Looke

Festival Pohoda tento rok príde aj do kultúrneho priestoru Bunky na Looke a prinesie koncert českej kapely P/\ST. Vstup je voľný.

P/\ST je pražské experimentálne rapové duo „s presahom do tvrdej elektroniky“, ktoré tvorí Dan Kranich a Ivo Sedláček. V roku 2019 vydali

event-image

Ateliér pre seniorov a dospelých

14. 7. 2026 • 9.00 – 11.30 | Galéria M. A. Bazovského

Tvorivé stretnutia pre priaznivcov výtvarného umenia. Spríjemnite si leto tvorivými aktivitami, zažite zaujímavé techniky a priateľskú atmosféru ateliéru.

Vstupné: dospelí 5€, seniori 4€

Tešíme sa na Vašu návštevu!

event-image

Prechádzky na vozíku #1

14. 7. 2026 • 17.00 – 18.30 | Mierové námestie

Ako vyzerá bežný deň v meste z pohľadu človeka na invalidnom vozíku?

Prechádzky na vozíku sú zážitkový formát, ktorý účastníkom umožňuje na chvíľu sa pozrieť na každodenné fungovanie z inej perspektívy. Počas prechádzky si vyskúšate bežné situácie, ako je

event-image