Katarína Koščová a Daniel Špiner
6. 10. 2024 • 18.00 | Hviezda
Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová – Špiner, nik iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných.
Katka: „Toto je môj najobľúbenejší spôsob hrania, takto vo dvojici. Mám pocit, že vtedy vychádza to najlepšie z nás oboch. Najuvoľnenejšie, najslobodnejšie.“
Katarína a Daniel vydali v novembri 2023 nový album s názvom Krehkosť, ktorý celý vznikal v zrube pod Tatrami. Organicky, bez príprav, nahrávaný so všetkými ruchmi, špinou a životom naokolo. Výsledkom sú piesne o intimite, kráse ale aj bolesti, krehkosti a pominuteľnosti momentov, ktoré žijeme. Hudobná krehkosť zachytená bez príkras a filtrov. Základom minimalistických aranžmánov je klavír a spev, občas sa nenápadne ozve kontrabas, gitara a akordeón. V dvoch skladbách hosťuje český spevák a herec Ondřej Ruml. Album Krehkosť získal cenu Radio_Head Awards v kategórii folk za rok 2023.
Katarína má za sebou tiež úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. Zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.
Cena vstupenky: 15 € v predpredaji, 17 € na mieste
Vstupenky kúpite online, v Kultúrno-informačnom centre alebo priamo pred predstavením vo Hviezde.
Stretnutie rodičov používajúcich nosiace pomôcky
7. 5. 2026 • 10.00 | Materské centrum
Nnaučíme vás prečo a ako používať vhodné nosiace pomôcky (šatka, nosič), nastavíme vašu pomôcku, požičiame vám vyskúšanú našu pomôcku.
Odporúčame prihlásiť sa lektorke Monike Kramárovej na FB.
Filmový klub špeciál: Príbehy z Amsterdamu – premiéra dokumentu s Janou Chocholáčkovou
7. 5. 2026 • 17.00 | Hviezda
Pozývame ťa na premiéru dokumentárneho filmu De Kracht van Onze Handen (Sila našich rúk), ktorý zachytáva silu umeleckej komunity, spolupráce a nezávislej tvorby v Amsterdame.
Film nás zavedie
Partnerské vzťahy - beseda z cyklu Cesta za sebapoznaním
7. 5. 2026 • 17.30 – 19.30 | Kaviareň Na Ceste
OZ Z prameňa srdečne pozýva na besedu na tému Partnerské vzťahy.
Čaká nás večer plný podnetov, otázok a spoločného hľadania odpovedí na to, čo partnerské vzťahy formuje, preveruje aj premieňa.
Budeme sa dotýkať tém, ktoré sú blízke mnohým z nás:
Existujú...
Riekankovo
8. 5. 2026 • 9.30 | Materské centrum - NS Družba
Kurz pre deti od 1,5 roka do 4 rokov, odporúčame prihlásiť dieťa na kontakty MC Srdiečko.
Vedie Mirka Sádecká, skúsená učiteľka materskej škôlky.
Šálka pre mamu
8. 5. 2026 • 10.30 | Knižnica M. Rešetku - Hasičská (dočasne Pasáž Zlatá Fatima)
Deň matiek sa blíži! Príďte si s nami v našom SmartLabe vytvoriť šálku pre mamu za akciovú cenu s možnosťou použiť vlastný grafický motív.
Bližšie informácie: 032/7460715; deti@vkmr.sk
Miesto konania: Verejná knižnica M. Rešetku, pasáž...
Trenchtown gangsters párty vol.9
8. 5. 2026 • 19.00 | Klub Lúč
Honza Nedvěd - Pocta 80
8. 5. 2026 • 20.00 | Mestská športová hala, Trenčín
Koncert Honza Nedvěd & Příbuzní s hosťami. V roku 2026 je Trenčín Európske hlavné mesto kultúry. Znamená to, že mesto a región dostali šancu na pozitívnu zmenu a uskutoční sa tu množstvo kultúrnych akcii, podujatí, koncertov. Jedným z týchto koncertov sa koná pri príležitosti...
Cirkusové predstavenie David Moreno & Cristina Calleja (ES): Flotados
8. 5. 2026 • 21.00 | Mierové námestie
Na Mierové námestie prichádza poetický nový cirkus, ktorý prebúdzame zvedavosť už pri prvom pohľade nahor. Španielski umelci David Moreno a Cristina Calleja prinášajú predstavenie Flotados, v ktorom sa hudba, pohyb a svetlo spájajú do jemného, no strhujúceho zážitku.
Dominantou...
Z rozprávky do rozprávky
9. 5. 2026 • 10.00 – 18.00 | Trenčiansky hrad
Prijmite výzvu a vydajte sa s nami na cestu časom. Trenčiansky hrad sa opäť stane miestom, kde ožívajú legendy. Témou tohto ročníka je „Rímska výprava“ – pripomienka čias, kedy Rimania prišli až pod hradné bralo a zanechali tu tajomný odkaz v skale.
Podujatie slúži ako podpora...
Turnaj v Catane
9. 5. 2026 • 10.00 | Hasič!
Kvalifikačné kolo Majstrovstiev Slovenska v obľúbenej stolnej hre Osadníci z Catanu. Víťaz Trenčíanskej kvalifikácie si zahrá finále v Bratislave o Majstra SR spolu s víťazmi ostatných miest po celej SR. Súťaž organizuje a ceny do turnaja venuje Albi Slovensko.