Sex noci svätojánskej
14. 2. 2025 • 18.30 | Hviezda
Dynamická, trošku rozmarná, no pritom intelektuálna komédia v podaní Mestského divadla Trenčín sa odohráva v roku 1905. Intelektuál Andrew Hobbs a jeho hanblivá manželka Adriana prežívajú partnerskú krízu. Do ich vidieckeho sídla zavíta na víkend bratranec Leopold so snúbenicou Ariel. Tá je však nenaplnenou láskou domáceho pána. Kolotoč vášne a humoru sa rozprúdi aj vďaka doktorovi Maxwellovi a jeho frivolnej partnerke Dulcy. Všetkých šesť postáv podľahne čaru svätojánskej noci, po ktorej prichádza rozuzlenie, ktoré si nenechajte ujsť!
Naštudovaním komédie Woodyho Allena v divadelnej adaptácii Jürgena Fischera a v zásadnej úprave Karola Rédliho a Lukáša Kopasa rozširuje Mestské divadlo Trenčín – MDT, o.z. svoj repertoár o dramatický text, ktorý sa z humorného uhla pohľadu norí do ľudskej psychiky tak hlboko, až kým nenarazí na existenciálne dno alebo strop (?) hlavných hrdinov, aby sa od neho odrazil a rozosmial nás na kotrmelcoch postáv žijúcich v disfunkčných vzťahoch.
Antihrdinovia Woodyho Allena nám ponúkajú možnosť identifikácie sa s postavami a situáciami na základe našich vášní, slabostí a zbabelostí. Zároveň nás nútia k zamysleniu a vyhodnoteniu našich modelov správania sa a z nich vyplývajúcich skutkov v konkrétnych vzťahových konšteláciách.
Psychologická prepracovanosť Allenových charakterov a špecifická výstavba dialógov a situácií sú zárukou jedinečného zážitku. Inscenácia MDT sa zameriava na vzájomný vzťah prírody a biologického aspektu človeka a popritom pracuje s poetikou magického realizmu.
Viac o predstavení: https://www.mdtn.sk/production/w-allen-j-fischer-sex-noci-svatojanskej/
Valentínske tvorenie
11. 2. 2026 • 16.30 – 18.00 | Centrum voľného času
Príďte si spríjemniť popoludnie a vyrobiť si originálnu valentínsku pohľadnicu, či origami kyticu ruží, ktorú budete môcť darovať tým, na ktorých vám záleží.
Podujatie je určené predovšetkým pre rodičov s deťmi ale staršie detičky (od 8 rokov), môžu prísť na tvorenie aj...
Fotografická inštalácia od Olivera Resslera: Von z podchodu, aby sme získali naspäť oblohu
11. 2. 2026 • 17.00 | Podchod Hasičská
Fotografická inštalácia od Olivera Resslera: Von z podchodu, aby sme získali naspäť oblohu
Otvorenie 11. február o 17.00
Podchod Hasičská, Trenčín
Kurátor: Oto Hudec
Päť svetelných boxov v trenčianskom podchode je príspevkom rakúskeho umelca Olivera Resslera do projektu Zelená...
3T - Tri Tvorivé Tvory
11. 2. 2026 • 19.00 | Hviezda
Vznikli v roku 2004 v Žiline, potom, čo sa k dlhšie fungujúcej dvojici Pucho +
Galerkovo
12. 2. 2026 • 9.30 – 11.30 | Galéria M. A. Bazovského
Veselé tvorivé stretnutie pre deti do 5 rokov a ich rodičov. Deti sa hravým a zábavným spôsobom oboznamujú s výtvarným umením. Učia sa pracovať s farbou, tvarom a rôznymi materiálmi. Aktivita je určená pre najmenšie deti, ktoré tvoria spolu so svojimi rodičmi. Pri realizácii sa snažíme...
Filmový Lúč SCANDI: Posledný Viking (Dánsko, 2025)
12. 2. 2026 • 19.00 | Kino Družba
Humorný, zaujímavý a podvratný príbeh o vlastnom ja v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom a v réžii Andersa Thomasa Jensena (Rytieri spravodlivosti, Adamove jablká).
Den Sidste Viking, 2025, Dánsko, 110 min, Réžia: Anders Thomas Jensen
Dánsky jazyk + české titulky
Pub Kvíz - Tak ty nevieš?
12. 2. 2026 • 19.00 | Reštaurácia Perla
Vytvorte s kamošmi tím a príďte sa zabaviť a pocvičiť mozgové závity. Ak sa podarí, vyhráte zaujímavé ceny.
Prihlasovanie na bare v Perle, alebo na 0940 784 393.
Otvárací víkend - Trenčín 2026
13. 2. 2026 • 0.00 – 15. 2. 2026 | Trenčín
Nevinne o víne
13. 2. 2026 • 16.00 | Piano Club
Najväčšia putovná ochutnávka vína prichádza pod hrad Matúša Čáka. Vo štvrtok 13. februára sa elegantné priestory Piano Clubu premenia na pódium, kde hlavnú úlohu zohrá chuť, vôňa a umenie špičkových vinárov.
Vydajte sa na objavnú cestu svetom vína, kde sa vám predstavia...
Prvý poriadny ples 2026
13. 2. 2026 • 18.30 | Futbalový štadión AS Trenčín, VIP sála
Druhý ročník Prvého poriadneho plesu sme sa rozhodli poňať v duchu Farby roka 2026 – Transformative Teal.
Príde vám to netradičné ako téma plesu? Môže sa to tak zdať, ale naším cieľom je kráčať vpredu, určovať trend a zaujať.
Dresscode: použi farbu roka vo...