Trencheeno_art: Od detailu k príbehu
13. 3. 2025 – 14. 4. 2025 | Kultúrno-informačné centrum
Výstava digitálnych ilustrácií, ktoré vznikli pri tvorbe kartovej hry pexeso, inšpirovanej Trenčínom. Tá je v predaji v Kultúrno - informačnom centre a autorom grafiky je Trencheeno_art / Miroslav Patay. Výstava prezentuje diela, ktoré sa do pexesa nezmestili a odkrýva proces tvorby ilustrácií. Tie sa vyznačujú mystikou a rozprávkovou atmosférou. Charakterizujú ich precízne detaily a jedinečné spracovanie. Autor v nich ďalej rozvíja svoju umeleckú víziu Trenčína, kde múry, budovy a ulice ožívajú v jedinečných kompozíciách. Ich dynamika vás vezme na cestu plnú farieb... OD DETAILU K PRÍBEHU.
Mierové námestie 9
Trenčín
Čitateľský klub Trenčín (apríl 2026)
13. 4. 2026 • 17.00 | Knižnica M. Rešetku - Jaselská
Noví ľudia, nové príbehy, nové pohľady.
Miesto stretnutí: Verejná knižnica M. Rešetku, Jaselská ulica 2, prízemie - oddelenie Krásnej literatúry
Organizujú:
Spolu za pokoj
13. 4. 2026 • 18.00 | Trenčín
Spoločné modlitby za pokoj a mier na Slovensku a na celom svete.
Bližšie informácie nájdete na priloženom plagáte.
Fotokáva
13. 4. 2026 • 18.00 | Hviezda
☕ Každý prvý pondelok v mesiaci sa stretávame v kaviarni vo Hviezde pri Fotokáve!
Fotokáva je živá diskusia nad naozajstnými fotografiami. Získajte spätnú väzbu k svojim fotografiám a vyjadrite sa k fotkám druhých.
📸 Prineste si svoje
Oprášená sláva bez slov (apríl 2026)
14. 4. 2026 • 10.00 | Knižnica M. Rešetku - Hasičská (dočasne Pasáž Zlatá Fatima)
Umelecké spracovanie regionálnej témy - pantomíma v podaní Vlada Kulíška na motívy povestí a legiend z trenčianskeho regiónu.
Miesto konania: Verejná knižnica M. Rešetku v Trenčíne, pasáž Zlatá Fatima, 2. poschodie
Vstup voľný (účasť treba...
Prieniky s Michalom Pečíkom a Erikom Balážom
14. 4. 2026 • 18.00 | Hviezda
Prídu lekár, záchranár a pilot Michal Pečík a ochranár Erik Baláž. V priateľskom a neformálnom prostredí spoznáme ich osobné príbehy a skúsenosti, budeme diskutovať a hľadať spoločné, možno aj nečakané
Přání
14. 4. 2026 • 19.00 | Posádkový klub
Hercov Janu Paulovú a Marka Němca, privádza prvýkrát na spoločné javisko pôvodná komédia od Romana Vencla, jedného z najhranejších českých autorov súčasnosti.
Hra Přání je plná iskrivých, slovných výmen a výborne vystavaných prekvapivých situácií. Je...
Manželské vraždení
14. 4. 2026 • 19.00 – 21.00 | Piano Club
Manželský pár sa vracia domov z nemocnice. On si s amnéziou po úraze nič nepamätá, nikoho nespoznáva. Ona sa mu snaží pomôcť znovu spoznať seba samého, ich vzťah a aj to,
Burza vinylových platní
15. 4. 2026 • 15.30 | Klub Lúč
Pozývame Vás na hudobnú burzu vinylových platní (ale aj CD,MC, hudobných kníh, plagátov či iných hudobných memorabílii). Bude tu možné predať, kúpiť prípadne aj vymeniť čokoľvek z uvedeného. Širokú ponuku použitých LP bude dopĺňať taktiež aj slušný výber nových nehraných...
Diskusia: Komu patrí ulica?
15. 4. 2026 • 17.00 | Hviezda
Prednáška: 17 rokov pamätihodností modernej architektúry v meste Považská Bystrica
15. 4. 2026 • 17.00 – 18.30 | Galéria M. A. Bazovského