Priestor 3

7. 9. 2019 • 13.00 – 0.00 | Park M. R. Štefánika Trenčín

V sobotu 7. septembra sa môžete okrem festivalu Pri trenčianskej bráne prejsť aj do parku M. R. Štefánika, kde sa opäť uskutoční festival PRIESTOR. Od 13:00 park ožije umením, kultúrou a priateľskými stretnutiami.


Park M. R. Štefánika má už viac ako 150 rokov a bohatú históriu. Minulý rok sa tu partia mladých Trenčanov rozhodla prvýkrát zorganizovať festival PRIESTOR a prilákať takýmto spôsobom ľudí do parku. Napriek vtedajšej prebiehajúcej revitalizácii sa organizátori tešili pozitívnym ohlasom, preto sa rozhodli v organizovaní tejto akcie pokračovať. PRIESTOR bude opäť plný lokálneho umenia. Po jóge s Misha Yoga Studio, ktorá sa začne o 13:00 a stačí si na ňu priniesť iba podložku, celý festival otvorí Komorný orchester mesta Trenčín s hosťami zo Základnej umeleckej školy K. Pádivého, ktorá sídli práve v parku. Vystúpi tiež Matwe Drappenmadchenfeller, ktorému sa swingovými rytmami podarilo roztancovať park aj na prvom ročníku. Z Trenčína ďalej pochádza mladý Juraj Pienčák pod svojím umeleckým menom 3ever. Okrem lokálnych umelcov sa však môžete tešiť aj na Ďžumelca - jednočlenný hudobný projekt z Košíc, žánrovo sa zaraďujúci medzi pop, folk a krajinársky rap, ktorý si pesničky nahráva vo vlastnej garáži a jeho texty plné slovných hračiek dokumentujú život rodičov a ich detí bez akéhokoľvek prikrášľovania. Z neďalekej Bratislavy príde Blame Your Genes - sólový elektronický projekt Lukáša Zdurienčíka z indie-popovej skupiny Elections In The Deaftown, ktorým hrá na strunu vyznávačom rovných aj zlomených beatov. Rovnako z Bratislavy príde obľúbená kapela Tolstoys, ktorú tvorí 5 členov. Do parku prinesú zrelo znejúci dream-pop s prvkami elektroniky a akustickej hudby. Nezameniteľný hlas speváčky Ely Tolstovej obohatený o melancholické indie-popové melódie a údernú rytmickú sekciu, vpletený do zaujímavých aranžmánov (s použitím huslí, kontrabasu a samplov) vás rýchlo vtiahne. V neposlednom rade zahrá do tanca Ministerstvo kultúry DJ set, ktorý podľa všeobecne záväzných predpisov a medzinárodných zmlúv zabezpečuje eklektickú selekciu plnú transcendentálneho diska, weird popu a temného elektra z konca internetov. Hudobnú zložku festivalu bude striedať čítanie autorskej poézie a prózy pod názvom Divotvorba. Na festivale tiež dostane svoj priestor študentský časopis Hmota, za ktorým stoja študentky z Gymnázia Ľudovíta Štúra.
Rovnako z Trenčína a okolia budú predajcovia dizajnérskeho trhu, medzi ktorými nebude chýbať napríklad značka PRIMÁT. Súčasťou bude aj DOKOLA Fashion Swap, ktorý sa pravidelne koná počas roka v Galérii Vážka a je čoraz populárnejšou formou, ako sa dostať k novému oblečeniu, a zároveň nepodporovať lacnú prácu, veľké obchodné reťazce a nekvalitný tovar. Súčasťou budú aj sprievodné aktivity, napríklad: Slack line - kráčanie po lane, Hangár zóna, ktorá ponúkne návštevníkom možnosť zahrať si ping-pong či stolný futbal alebo iHRYsko, kde si zas môžete zahrať rôzne spoločenské hry.
Celé podujatie bude za dobrovoľný príspevok. PRIESTOR je koncept, ktorého cieľom je prostredníctvom umenia a kultúry oživiť rôzne miesta a zákutia v Trenčíne. Príďte si užiť príjemnú sobotu, už 7. septembra v parku M. R. Štefánika.

null

Medzinárodné súťažné stretnutie ku Dňu slovenského vojenského letectva

21. 9. 2019 • 9.00 | Posádkový klub

Pripravuje: Klub plastikových modelárov.
event-image

MS vo varení gulášu

21. 9. 2019 • 9.00 | Park Zlatovce, Trenčín

event-image

Rozumieme histamínu

21. 9. 2019 • 9.00 – 17.00 | KC Aktivity

Intenzívny workshop zameraný na histamínovú, potravinovú intoleranciu a súvisiace ochorenia. Príďte sa dozvedieť viac o histamíne - aká je jeho úloha v organizme, ako s ním pracovať, čo je histamínová intolerancia a ako vzniká. Porozprávame sa o príznakoch, diagnostike a...

event-image

Kundalini joga KJ

21. 9. 2019 • 9.30 – 12.00 | Yoga Shala

Worshop určený bežným ľuďom, netreba mať s jogou žiadne skúsenosti. Seminár je predskokanom plánovaného kurzu, preto ho vrelo odporúčam všetkým. Príďte a vyskúšajte na vlastnom tele, mysli, duši a pocítite účinok tohto druhu jogy. Cvičenia sú jednoduché, založené skôr na...

event-image

Voľná hra s kockami LEGO

21. 9. 2019 • 14.00 – 18.00 | KreaTivo

Deti od 4 - 11 rokov skladajú LEGO®  podľa vlastnej fantázie alebo návodov pod dohľadom školeného personálu.
event-image

Waldorfská pedagogika

21. 9. 2019 • 16.00 | Horná Súča - Závrská

Waldorfská pedagogika - úžasný nástroj, pomocou ktorého môžu deti slobodne rásť. Čo skutočne potrebujú deti vo veku 0 - 7 rokov? Ako im to môžeme s láskou dopriať? Príďte sa porozprávať o tom, čo môžeme spraviť pre to, aby sme vytvorili láskyplný a bezpečný priestor, v...

event-image

70. výročie založenia FS Trenčan

21. 9. 2019 • 19.00 | Kino Hviezda

Predstavenie k 70. výročiu založenia folklórneho súboru Gymnázia Ľ. Štúra v Trenčíne - Trenčan. Vstupenky je možné zakúpiť v Kultúrno informačnom centre. Cena vstupenky 7 €.
event-image

Beerfest Trenčín

21. 9. 2019 | Expo Center

30 pivovarov, 120 druhov pív a pivných špeciálov, 12 hudobných vystúpení, šampionát silných mužov, burza pivných suvenírov, kopanie penált s hlavnou výhrou - automobilom. Viac info na www.beerfestslovakia.sk.
event-image

Hatha joga

22. 9. 2019 • 8.30 | Tanečné štúdio Anide

Pravidelné cvičenie hatha jogy. Vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Info: anide@seznam.cz...

event-image

Voľná hra s kockami LEGO

22. 9. 2019 • 14.00 – 18.00 | KreaTivo

Deti od 4 - 11 rokov skladajú LEGO®  podľa vlastnej fantázie alebo návodov pod dohľadom školeného personálu.
event-image