Detské divadlo AERO
13. 5. 2025 • 17.00 | Klub Lúč
Vzdušné divadlo pre deti od 2 rokov.
Predstavte si divadlo, ktoré je také ľahké, že by mohlo odletieť – no napriek tomu vás silno zasiahne. Aero je jemné a hravé divadelné dobrodružstvo pre najmenších, ich rodičov aj všetkých, ktorí ešte stále radi lietajú vo svojej fantázii.
Predstavenie je vytvorené ako divadelno-objektová poézia o lietaní, pohybe a objavovaní. Herci a herečky sa menia na vedcov a skúmajú vzduch – jeho zvuky, rytmy a schopnosť uviesť veci do pohybu. Bez slov, bez nudy, s vetrom vo vlasoch. Hudba, svetlo a scéna vytvárajú priestor, kde sa stretáva realita s hrou.
Pre koho je predstavenie určené
Pre deti od 2 rokov
Pre celé rodiny
Pre všetkých, ktorí hľadajú iný zážitok z divadla
Aero je dôkazom, že detské divadlo nemusí byť len o rozprávkach. Môže byť vizuálne silné, hravé, jemné a pritom hlboko pôsobivé. Deti si odnesú čistú radosť z objavovania, rodičia zase inšpiráciu.
Predstavenie je súčasťou programu Trenčín žije divadlom, ktorý vznikol ako súčasť Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026. Našim cieľom je priniesť kvalitné, profesionálne divadelné formáty aj najmladším divákom a ukázať, že divadlo môže byť miestom zvedavosti, objavovania aj spoločného zážitku.
Predstavenie vytvorilo medzinárodne oceňované zoskupenie Odivo, ktoré vystúpilo na viac než 100 festivaloch po celom svete – od Slovinska cez Indonéziu až po Macedónsko. Ich tvorba spája bábkové divadlo, performanciu, pohyb aj prácu s objektom do unikátneho divadelného jazyka.
Viac na trencin2026.eu/podujatia
Detská pátracia hra - Si zvedavý na Trenčín?
23. 5. 2026 • 0.00 – 31. 8. 2026 | Mierové námestie
Hudobné pikniky 2026
3. 7. 2026 • 19.00 – 28. 8. 2026 | Átrium pod vežou
Divadielka pod vežou 2026
5. 7. 2026 • 17.00 – 30. 8. 2026 | Átrium pod vežou
Divadielka pod vežou sa konajú v rámci Európskeho kultúrneho leta 2026 vždy v nedeľu o 17.00 v Átriu pod Mestskou vežou počas celého júla a augusta.
Kompletný program divadielok:
Hudobné nedele 2026
5. 7. 2026 • 18.30 – 30. 8. 2026 | Mierové námestie
Podujatia sa konajú v rámci Európskeho kultúrneho leta 2026 vždy v nedeľu o 18.30 na Mierovom námestí počas celého júla a augusta.
Kompletný program:
Filmový Lúč: Kavej 2
13. 8. 2026 • 21.00 | Klub Lúč
Fenomén menom Kavej prichádza na filmové plátna s pokračovaním, ktoré sľubuje ešte väčšiu dávku láskavého humoru a situácií podozrivo blízkych realite. Klára vezme Veroniku na Šíravu, kde rozbiehajú babskú jazdu s jasným cieľom – nájsť jej nového chlapa!
Kavej 2 (2026,...
Hudobný piknik: Ildikó Kali Trio
14. 8. 2026 • 19.00 | Átrium pod vežou
Hudobný večer - Roman Varga
14. 8. 2026 • 20.00 | Hasič!
Piatkový večer nám príde spríjemniť Roman Varga, spevák a gitarista z Trenčína s pop-rockovým repertoárom domácich aj zahraničných hitov v akustickej podobe. Vstupné je dobrovoľné.
Letné sobotné dielničky
15. 8. 2026 • 10.00 – 12.00 | Galéria M. A. Bazovského
Počas celého leta pozývame deti a ich rodičov na tvorivé dielničky, ktoré sa konajú každú sobotu v priestoroch Galérie Bazovského.
Deti si počas dielničiek vyskúšajú rôzne výtvarné techniky a materiály – od kresby a maľby až po experimentálnejšie postupy inšpirované dielami...
Letné soboty na Trenčianskom hrade: Musica Ursusica
15. 8. 2026 • 11.00 – 17.00 | Trenčiansky hrad
Rozprúďte v sebe krv tónmi historickej hudby. Nechajte sa strhnúť vystúpením formácie Musica Ursusica, ktorá vám zahrá melódie starých čias a vytvorí na hrade pravú hodovú atmosféru.
Užite si nezabudnuteľné letné soboty plné histórie, napätia a zábavy priamo v areáli...
Rozprávkové Bingo
15. 8. 2026 • 18.00 | Hasič!
Bingo v Hasičovi! Zábavná hra s video ukážkami o super ceny. Témou budú tentokrát animované rozprávky a filmy pre veľkých aj malých. Súťažné bingo kartičky sú za symbolickú cenu 1€. Príď si s nami zasúťažiť a zažiť večer plný zábavy.