Capoeira – brazílsky bojový tanec

Capoeira je umenie, ktore všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľudmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom. Každý si v capoeire nájde svoju cestu. Kto má rád hudbu, môže byť veľmi uznávaný spevák a hudobník, iný je známy vďaka akrobacii, ďalší kvôli efektívnosti hry a boja. V capoeire je veľa druhov hier, pričom každá z nich má svoje špecifiká.

Hudba je srdcom capoeiry, diktujúca tempo hry a ktorou sa hráči, doprevádzaní hudobnými nástrojmi a spevom, nechávajú inšpirovať a prijímajú z nej potrebnú energiu pre svoje výkony.

Capoeiru nemožno jednoznačne priradiť ani do kategórie bojového umenia, športu či folklóru. Možno práve vďaka svojmu netradičnému prístupu vďačí v súčasnosti za titul najrýchlejšie sa rozvíjajúceho bojového umenia na svete, ktoré si zo svojej kolísky Brazílie našlo cestu až k nám na Slovensko.

Pridajte sa aj vy a príďte na tréning priamo v Trenčíne. Bližšie informácie získate na tel. č. 0903 860 349 alebo na stránke abada-capoiera.net.

Pozrite si videoz tréningu: https://www.youtube.com/watch?v=qm8nfrqvKOM


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!