Cyklobusy

Počas leta premávajú v Trenčianskom kraji cyklobusy, ktoré vás privezú bližšie k vašim turistickým cieľom a prázdninovým zážitkom. Každý víkend až do 1. septembra 2019 sa môžete odviezť cyklobusom na týchto dvoch trasách:

  1. Trenčín – Mníchova Lehota – Trenčianske Jastrabie – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou,
  2. Trenčín – Dubnica nad Váhom – Ilava – Horná Poruba – Valaská Belá – Nitrianske Rudno.

Pozrite si cestovný poriadok cyklobusu do Bánoviec nad Bebravoucyklobusu do Nitrianskeho Rudna. Kapacita cyklobusov je 24 bicyklov. Cestujúci okrem cestovného lístka platí aj poplatok za bicykel (1 €).

Trasa do Nitrianskeho Rudna vedie cez Trenčiansku Teplú a Novú Dubnicu, odkiaľ je to len kúsok do Trenčianskych Teplíc. Ďalej sa môžu cyklisti odviezť do Dubnice nad Váhom či Ilavy, odkiaľ vedú cesty na hrady VršatecČervený Kameň. Cyklobus potom naberie smer Horná a Dolná Poruba, nad ktorými sa týči majestátny vrchol Vápeč. Ďalšími zastávkami cyklobusu sú Valaská Belá, v ktorej blízkosti sa nachádza rekreačná oblasť Homôlka a Temeš známy turistickou cestičkou na Temešskú skalu. Konečnou zastávkou trasy je Nitrianske Rudno, kde sa nachádza vodná nádrž, vhodná na letné športy a relax.


Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!