Kúpaliská a prírodné vodné plochy

Obyvateľom mesta Trenčín ako aj jeho návštevníkom je k dispozícii jazero v Opatovskej doline. Až do septembra bude do Opatovskej doliny premávať Mestská hromadná doprava, cestovný poriadok tu. Piamo v centre mesta je mestská krytá plaváreň.

V okrese Trenčín nie sú prírodné kúpaliská, ktoré sú oficiálne vyhlásené za prírodné kúpacie oblasti alebo lokality s organizovanou rekreáciou, s vlastným prevádzkovateľom a kde by voda na kúpanie bola pravidelne sledovaná.

Na kúpanie počas leta sa však vo veľkej miere využívajú prírodné vodné plochy nachádzajúce sa v susedných okresoch. Približne 2 km od Nového Mesta nad Váhom sa nachádza vodná nádrž Zelená voda, medzi mestami Púchov a Považská Bystrica vodná nádrž Nosice. Obľúbeným miestom na kúpanie v Bánovciach nad Bebravou je nachádza termálne kúpalisko Pažiť a v kúpeľnom mestečku Bojnice termálne kúpalisko Čajka s peknou scenériou bojnického zámku. V Piešťanoch je novopostavený nafukovací aquapark Funny Park, ktorý začne svoju prvú sezónu práve v júni 2014.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!