Možnosti korčuľovania v regióne

Sneh a mráz nám neprinášajú iba starosti ale aj radosti. Záleží len na nás, či vieme nájsť na zime jej príjemné stránky. Jednou z radostí ale niekedy aj adrenalínovým zážitkom je aj korčuľovanie.

Najviac možností majú obyvatelia miest s hokejovými štadiónmi a sídlami hokejových klubov. Na nich bývajú vyhradené hodiny voľného korčuľovania pre verejnosť. Vzhľadom na tréningy sú časy premenlivé, preto si ich treba overiť na stránkach jednotlivých hokejových klubov – obvykle sa dá zakorčuľovať v sobotu alebo nedeľu.
V Trenčianskom regióne vedie prím Trenčín s dvomi celoročnými ľadovými plochami a jednou sezónnou. Okrem hokejového štadióna Zimného štadióna P. Demistru je možné zakorčuľovať si na objednávku alebo počas hodín pre verejnosť aj v MG Rinku Mariána Gáboríka.
Prednosťou korčuľovania v Dubnici nad Váhom je, že počas hodín pre verejnosť je časť ľadu vyhradená pre školu korčuľovania, kedy začiatočníkov usmerní tréner. Hodiny pre verejné korčuľovanie majú vyhradené aj na zimných štadiónoch v Považskej Bystrici a Púchove. Prievidzi, sa okrem zimného štadiónu dá vymrznúť na korčuliach aj na mobilnej ľadovej ploche na Námestí slobody, prístupnej denne v čase od 8:00 do 22:00.
Obyvatelia radi využívajú na korčuľovanie aj prírodné ľadové plochy, ktoré však nie sú dostatočne bezpečné. Nie sú oficiálne povolenými plochami na korčuľovanie, je teda na každom, či riziko preborenia ľadu podstúpi. Najčastejšie sa korčuľuje na Zamarovských jamách, na vodných plochách štrkovísk pri Dubnici nad Váhom a Ilave a v zákutiach Nosickej priehrady. Počas chladných dní sa na klzisko mení aj rybník v Krivosúde-Bodovke, jazerá v okolí Malých Uheriec, pri Slávnici vodná nádrž v Brestovci.

Zdroj: Zimné štadióny v regióne
Autor: KIC Trenčín

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!