Na májovej prechádzke mestom sme navštívili Old Herold

Prechádzky mestom so sprievodcom pripravujeme každý mesiac už od roku 2015. Za ten čas si prechádzky získali medzi Trenčanmi veľkú obľubu. Najväčšiu radosť máme zo stálych účastníkov – známe tváre na každej prechádzke sú znakom toho, že sa vybrané témy ľuďom páčia. Samozrejme, snažíme sa prinášať také témy, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé.

Inak tomu nebolo ani na poslednej prechádzke mestom. Témou boli Likérové továrne v Trenčíne. V sobotu 7. mája 2022 sa niekoľko desiatok príjemných a zvedavých účastníkov stretlo pred Kultúrno-informačným centrom na Mierovom námestí. Všetci sa tešili, kam nás tentokrát sprievodkyňa Zuzka zavedie. Cieľ bol jasný – vzhľadom na danú tému sme sa vybrali do areálu Old Heroldu. Po vzácnom výklade historických súvislostí ochutených o pár zákulisných informácií od sprievodkyne Zuzky, nás pani Natália Ambrósová, ktorá je manažérkou obchodu a marketingu spoločnosti, previedla areálom podniku.

To sme ešte netušili, že prechádzky sa zúčastnilo aj niekoľko bývalých zamestnancov. Ich spomienkami naplnené pohľady na budovy dodali prechádzke tú pravú, zvláštne milú, nostalgickú atmosféru. Každý mal odrazu svoj vlastný výklad, svoj vlastný príbeh o tom, čo sa na ktorom mieste v areáli pripravovalo, aké boli úlohy, postupy, či mená obľúbených spolupracovníkov a vedúcich.

Od príjemného poobedia sme sa presunuli k ešte príjemnejšiemu podvečeru. Každý účastník z prechádzky odišiel s malým darčekom a hŕstkou zaujímavostí z histórie likérových továrni v Trenčíne.

Ďakujeme pani Natálii Ambrósovej za možnosť navštíviť tento areál, za jej ochotu a zhovievavosť.

Témou najbližšej, júnovej prechádzky budú osudy tých, ktorí prežili hrozivé obdobie druhej svetovej vojny. Stretneme sa 4. júna 2022 o 16.00 pred Kultúrno-informačným centrom na Mierovom námestí.


Galéria:

Foto: Tomáš Straka

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!