Laugaricio Cup - interregionálna výstava zvierat
19. 10. 2024 – 20. 10. 2024 | Areál základnej školy Trenčianske Stankovce
Medzinárodne obsadená výstava zvierat, kde bude takmer 1000 zvierat zo 7 krajín súťažiť o tituly MAJSTER a ŠAMPION Laugaricio. Vystavená bude širokú paleta plemien králikov, hydiny, holubov.
Súčasťou ročníka 2024 je samostatná expozícia mladých chovateľov - LAUGARICIO CUP JUNIOR a v sobotu KRÁLIČÍ HOP Laugaricio súťaž v králičom parkúre - veľmi obľúbenom a zaujímavom športe populárnom najmä pre deti a mládež. Tento pretek je kvalifikačným na majstrovstvá SR.
Laugaricio CUP je medzinárodnou výstavou, kde môžu návštevníci vidieť bohatú kolekciu čistokrvných plemien zvierat prezentovaných chovateľmi z viacerých krajín. Návštevníci tu môžu vidieť: veľké, ale i zdrobnené plemená králikov, okrasné plemená holubov; veľké, zdrobnené i okrasné plemená sliepok; rôzne plemená husí, kačíc..
Medzinárodná porota tým najlepším udeľuje tituly MAJSTER LAUGARICIO, ŠAMPION LAUGARICIO a množstvo ďalších cien.
Výstava Laugaricio CUP svojou obšírnosťou už dávno prekročila hranice regiónu. Posledný ročník opäť potvrdil, že prináša chovateľom a návštevníkom veľký chovateľský ,zážitok ktorý spája súťaživosť účastníkov a potešenie pre návštevníkov.
Výstavy sa pravidelne zúčastňuje okolo 1000 návštevníkov počas oboch dní. Výstava bude mať nielen prezentačnú, ale i edukačnú časť ,ktorá bude zameraná okrem samotnej expozície na poradenstvo v chove, na zoo veterinárnu prevenciu.
Návštevníci okrem prehliadky množstva kvalitných a zaujímavých zvierat mnohých plemien budú môcť získať niektorú z mnohých cien v „bohatej lotérii šťastia“ ,a počas celého podujatia bude k dispozícii poradenská činnosť.
Výstava je otvorená.
Piatok: 18.10. 2024 je prístupná len pre školy po dohode s organizátorom (11.00-13.00).
Pre verejnosť:
Sobota 19.10.2024 od 09.-17.00 hod
Nedeľa 20.10.2024 od.19.00 do 12.00 hod od 12.00 je vyhlásenie výsledkov
Bližšie informácie :
0905744599 – jednateľ výstavy Žuffa Peter
https://szchstankovce.szm.com/laugariciocup.htm
https://www.facebook.com/events/1514425342753208?ref=newsfeed
Detská pátracia hra - Si zvedavý na Trenčín?
23. 5. 2026 • 0.00 – 31. 8. 2026 | Mierové námestie
Žufferer Cup 2026
27. 6. 2026 • 9.00 – 20.00 | Na Ostrove 241, Trenčín – Zamarovce
Žufferer Cup je jedným z najväčších tenisových exhibičných turnajov na Slovensku, ktorého sa pravidelne zúčastňujú pozvaní profesionálni športovci a známe osobnosti zo spoločenského života.
Hlavnou myšlienkou je spájať športovcov a osobnosti s fanúšikmi aj mimo sezóny a...
Vyšíva celý Trenćín
27. 6. 2026 • 10.00 | Kaviareň Na Ceste
Príď si vyskúšať moderné vyšívanie v bezpečnom prostredí, pokojná tvorivá aktivita medzi nádychom a stehom.
Vhodné aj pre úplných začiatočníkov, max. 10. osôb.
Naučíš sa:
- maľbu ihlou
- francúzsky uzlík
- saténový steh
Domov si odnesieš vlastnú výšivku.
Cena: 15€...
Vitalita zraku – praktický workshop s Patriciou Hamříkovou
27. 6. 2026 • 10.00 – 15.00 | Štúdio zdravého pohybu
Pozývame na praktický workshop Vitalita zraku.
Doprajte svojim očiam vedomú starostlivosť a naučte sa jednoduché techniky, ktoré môžete okamžite zaradiť do každodenného života.
V dnešnej dobe sú naše oči neustále vystavené obrazovkám, umelému osvetleniu a množstvu vizuálnych...
Letné soboty na Trenčianskom hrade: Sokoliari Falconarii
27. 6. 2026 • 11.00 – 17.00 | Trenčiansky hrad
Nechajte sa očariť vznešenosťou dravcov a majstrovstvom sokoliarskeho remesla. Preneste sa do sveta lovu a spoznajte dravé vtáky zblízka počas pútavých ukážok, ktoré vás vtiahnu do tajov oblohy.
Užite si nezabudnuteľné letné soboty plné histórie, napätia a zábavy priamo v areáli...
Stretnutie KAP
27. 6. 2026 • 11.00 | New You štúdio
Srdečne vás pozývame na prvé stretnutie KAP (Kundalini Activation Process) v Trenčíne pod vedením facilitátoriek Janky & Leny. 🌿
KAP je jemný, no hlboký proces aktivácie vnútornej energie, ktorý pomáha uvoľniť stres, napätie a všetko, čo nám už neslúži. Nie je to cvičenie...
Charitatívny deň pre deti a otvorenie leta na Trenčianskom kúpalisku
27. 6. 2026 • 13.00 – 19.00 | Letné kúpalisko, Trenčín
Príďte s nami odštartovať leto plné radosti, pohybu a dobrých skutkov!
Čaká na vás popoludnie plné zábavy pre celú rodinu:
- Kapela Atestai
- MS Dance
- Choreofactory
- Detský folklórny súbor Latovček Dolná Súča
- Bambula
...
Peťa Deverová - Letom svetom kvíz
27. 6. 2026 • 17.45 | Kaviareň Na Ceste
Chcete si overiť svoje vedomosti? Príďte na kvíz Letom svetom!
Zaujímavé otázky, skvelá atmosféra a výborná káva. Nezmeškajte túto skvelú príležitosť stráviť zábavný večer s priateľmi. Tešíme sa na vás!
Bene & Šicko sú V nečase
27. 6. 2026 • 20.00 – 22.00 | Klub Lúč
Čo sa stane, keď multimediálny výtvarník zavolá na kávu repera a navrhne mu spoluprácu vychádzajúcu z teoretických a filozofických ideí Viléma Flussera? Slovo dá slovo a obraz a zvuk.
Multimediálny výtvarník Ján Šicko a reper Bene sa stretávaju v audio-vizuálnej performance, v...
Neplecha - classic rock koncert
27. 6. 2026 • 20.00 | Hasič!
Ďalšia hudobná sobota, kedy k nám príde kapela plná energie, ktorá hrá revival classic rock 70-80-90rokov. Zaznejú hity interpretov ako Bon Jovi, Motley Crue, Alice Cooper, Sweet, Survivor, Billy Idol, Van Halen, Europe, Kim Wilde, Nena, Bryan Adams, Team, Tublatanka...bude to pecka, tešíme...