Považský Inovec

Pohorie Považský Inovec patrí do Fatransko-tatranskej oblasti Západných Karpát. Tiahne sa poludníkovým smerom popri Váhu od Jastrabského sedla po mesto Hlohovec.

Najvyšším vrchom pohoria je Inovec (1042 m), na ktorom sa nachádza 22 m vysoká rozhľadňa. Poskytuje výhľad na Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Topoľčany a v prípade dobrej viditeľnosti aj na Veľkú Fatru. Pekné výhľady poskytuje aj blízky Palúch (1001 m) a horná časť lyžiarskej lúky. Za pekného počasia je vidieť smerom na sever Vršatské bradlá, Vápeč a Baske.Vo výške 840 m sa nachádza Inovecká chata s možnosťou stravovania a ubytovania. Chata ponúka bowling, umelú lezeckú stenu aj rozľahlé detské ihrisko. K chate vedie asfaltová cesta. Najlepší peší prístup je zo severu, z obce Mníchova Lehota, od železničnej stanice vedie červená značka.

VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 21 km

PRÍSTUP: Autom z Trenčína smerom na Bánovce nad Bebravou, treba odbočiť do obce Trenčianske Jastrabie. Od smerovej tabule pri obecnom úrade je to k Inoveckej chate ešte 8 km. Autobusom do obce Selec a odtiaľ asi 3 hodiny pešo po zelenej značke až na Považský Inovec alebo vlakom do Mníchovej Lehoty a odtiaľ asi 2,5 hodiny pešo po červenej značke až na vrchol.

GPS: 48°47’07″ N, 18°02’52″ E

GALÉRIA

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!