Považský Inovec

Najvyšší vrch trenčianskeho regiónu navštevujú turisti za každého počasia. Hlavným bodom záujmu dlhšej prechádzky býva 22-metrová vyhliadková veža a zároveň príjemné posedenie s chutným jedlom na Inoveckej chate. Prežite pekné popoludnie na Inovci aj vy!

V okolí Trenčína nenájdete vyššie položené miesto ako je na Považskom Inovci. Po zdolaní jeho vrcholu vo výške 1042 metrov sa vám odmení 360 stupňovým výhľadom na okolité mestá Nové Mesto nad Váhom, Dubnica nad Váhom, Trenčín, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou. Za priaznivých meteorologických podmienok uvidíte tiež vrchy Vršatec, Kľak, Lopeník na Morave či Veľkú Fatru. Nerušene pozorovať okolie sa dá aj z nižšie položeného sedla Palúch a hornej časti lyžiarskej lúky.

Inovecká chata

Nemusíte mať obavu, túru na Inovec zvládnete aj v prípade, že nemáte veľkú kondičku. Vyvezte sa autom až k parkovisku pred Inoveckou chatou a ďalej pokračujte pešo hore asfaltovým chodníkom.  Ak by sa vám v tomto prostredí zapáčilo natoľko, že sa rozhodnete zotrvať dlhšie, prespať môžete priamo na chate. Ponúka komfortné ubytovanie, pestré menu aj voľnočasové aktivity. Zahrať si môžete bowling, volejbal, futbal a na záver si odpočinúť v saune. Najmenší sa vybláznia na lezeckej stene či detskom ihrisku.

VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 21 km

PRÍSTUP: Autom z Trenčína smerom na Bánovce nad Bebravou, treba odbočiť do obce Trenčianske Jastrabie. Od smerovej tabule pri obecnom úrade je to k Inoveckej chate ešte 8 km. Autobusom do obce Selec a odtiaľ asi 3 hodiny pešo po zelenej značke až na Považský Inovec alebo vlakom do Mníchovej Lehoty a odtiaľ asi 2,5 hodiny pešo po červenej značke až na vrchol.

GPS: 48°47’07″ N, 18°02’52″ E

KONTAKT:
Inovecká chata
Tel: +421 (0)948 830 333
E-MAIL: chata@inoveckachata.sk

WEB: www.inoveckachata.sk

GALÉRIA

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!