Online prechádzky mestom

Prechádzky mestom so sprievodcom pripravujeme každý mesiac už od roku 2015. Za ten čas sa ich uskutočnilo presne 66 a boli venované histórii mesta, významným osobnostiam, architektúre, umeniu, ale aj sviatkom, tradíciám či trenčianskym špecialitám. Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu sme sa rozhodli projekt presunúť do online priestoru, a tak vám aj v tejto dobe umožniť spoznávať zaujímavosti súvisiace s Trenčínom.

Najbližšia online prechádzka mestom bude v sobotu 6. marca 2021 o 18.00. Témou bude Matúš Čák Trenčiansky, pán Váhu a Tatier, ktorý žil na Trenčianskom hrade na prelome 13. a 14. storočia. Podľa historických záznamov zomrel v marci 1321 a tento rok si pripomenieme 700. výročie jeho úmrtia.

V premiére si môžete pozrieť online prechádzku v uvedenom čase na web stránke visit.trencin.sk, na youtube kanáli KIC Trenčín alebo na facebook.com/kic.trencin. Ak vám tento čas nevyhovuje, odvysielané prechádzky si môžete pozrieť kedykoľvek na tejto stránke.


Odvysielané prechádzky mestom

Stavby zo začiatku 20. storočia

Prvá online prechádzka bola kvôli množstvu zaujímavých informácií rozdelená na dve časti. V prvej sprievodkyňa Zuzana Novodvorská porozprávala o histórii a výstavbe Hotela Elizabeth a nádhernej secesnej budove, ktorá sa nachádza na rohu Štúrovho námestia. Druhá časť online prechádzky bola venovaná Židovskej synagóge, budove Krajského súdu na Námestí sv. Anny a bývalému Hotelu Trenčan.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!