Rybník Kulháň

Máte chuť na lahodnú rybku? Vychutnáte si ju priamo na mieste alebo si ju vezmete domov.  Na Kulháni môžete vyskúšať aj chytanie rýb na udicu, a to aj bez rybárskeho lístka. V prírodnom prostredí zažijete relax a odídete s plným bruškom.

Horskú osadu Kulháň nájdete asi 2 kilometre od obce Zlatníky. V dávnych časoch sa v tejto oblasti ťažilo zlato, neskôr tu vybudovali sklárne aj lesnú železnicu. Dnes sa tu nachádza obľúbený rybník, kde môžete ochutnať jemne pečené alebo údené pstruhy (upozorňujeme, že platba kartou nie je možná), prípadne si rybu uloviť a vziať so sebou. Udicu vám zdarma požičajú priamo v areáli.

Lokalita je vhodná pre rodiny s deťmi, ktoré potešia aj iné zvieratká žijúce na gazdovstve. Vyblázniť sa môžu na šmýkačkách, kolotočoch či hojdačkách. Rybník Kulháň je populárnym miestom, ktoré vyhľadávajú návštevníci zo širokého okolia. Je to aj príjemná zastávka alebo cieľ cyklovýletov. Návštevu Kulháňa môžete spojiť s turistikou na 16-metrovú rozhľadňu na Panskej Javorine alebo s cestou k vodnej nádrži Duchonka.  Medzi rovnomenným rekreačným strediskom a Kulháňom vedie necelých 6 km dlhý lesný náučný chodník. Okrem označených 14 druhov stromov uvidíte na ňom aj vzácne staré duby, ktorých vek sa odhaduje na 300 – 550 rokov.

VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 33 km

PRÍSTUP: Autom z Trenčína cez Trenčianske Jastrabie, Dubodiel a Zlatníky až na Kulháň.

GPS: 48°42’18“ N, 18°05’44″E

OTVÁRACIE HODINY: Aktuálne otváracie hodiny nájdete na stránke www.kulhan.sk

VSTUPNÉ: Zdarma

KONTAKT:
Kulháň 298, Zlatníky 956 37
Tel: 038 539 16 51
E-MAIL: viridis@kulhan.sk

WEB: www.kulhan.sk

GALÉRIA

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!