Snežnicové túry v pohoriach regiónu Verzia pre tlač

Máte radi aktívny pohyb aj v zime, no bojíte sa „šmykľavých zimných disciplín“ ako korčuľovanie či lyžovanie? Čo tak vyskúšať pohyb na snežniciach? Neviete o čo presne ide, ako sa na nich pohybuje a kde si ich vôbec zaobstarať? Nevadí, poradíme vám.
Snežnicovú túru po pohoriach trenčianskeho regiónu, ale aj v rámci celého Slovenska môžete absolvovať spolu so skúseným vodcom, ktorý vám počas programu poskytne základný výcvik a praktickú inštruktáž pohybu na snežniciach. Postará snežnicové túrysa aj o výber a vedenie túry, ktorá bude prispôsobená práve vašej kondícii.
Počas cesty vás oboznámi s manažmentom zimnej turistiky ako plánovanie trasy, výber výstroje a výzbroje, orientácia v teréne, či s prácou lavínového vyhľadávača. Dĺžka snežnicovej túry býva spravidla aj s výcvikom z lavínovej problematiky približne do 5 hod. Čas a dĺžku túry si však môžete presne dohodnúť podľa vášho želania.
Snežnicové túry sa výborne hodia do podmienok Trenčianskeho kraja, kde nie je veľké prevýšenie. Vhodné trasy sú napr. v pohoriach Považského InovcaBielych Karpát Strážovských vrchoch.

Nemusíte byť ani dobrý lyžiar či športovec, stačí vám len odhodlanie a chuť urobiť niečo pre svoje zdravie. Snežnice sú určené pre malých aj veľkých a pohyb na nich pomáha aj ľuďom, ktorí prekonali úrazy. Tak už neváhajte a hor sa do hôr!

Snežnicovú túru je potrebné objednať minimálne 3 dni pred plánovaným termínom, záleží však aj od počasia. Služba je venovaná pre maximálne 7 ľudí v skupine.

Kontakt:
Kontaktná osoba: Mgr. Peter Kobida
Tel: +421 (0) 911/ 409 319
Email: taterky@post.sk
Web: www.taterky.sk

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!