Splavovanie Váhu

Máte radi vodu? Chcete zažiť niečo vzrušujúce? Tak potom práve pre Vás sú prichystané vodácke akcie na rieke Váh. K dispozícii sú kanoe, pramicerafty (pre 6 až 8 osôb). Splav Váhu je bezpečný.

Váh ako dominanta mesta Trenčín umožňuje nenáročné, bezpečné splavy pre všetky vekové kategórie. Od mája do septembra je vhodné počasie na jedno alebo viacdňové výlety. Splav Váhu  je akčný a zaujímavý. Pridajte sa a budete nadšení.

Trasa Dubnica nad Váhom –  Trenčín
Ľahké a bezpečné.  Priemerná hĺbka vody 1 m.  Rieka je veľmi čistá.  Kľudné úseky sa striedajú s tečúcou vodou.  Cestou môžete pozorovať okolitú prírodu, množstvo rýb vo vode a vzácne vtáky vo vzduchu, napr. vzácnu Volavku popolavú, Volavku bielu, Rybárika riečneho. Trasa z Dubnice do Trenčína trvá cca 7 hodín. Doprava do Dubnice je vhodná vlakom alebo autobusom.
Vhodné termíny: máj – september.

Trasa Trenčín – Beckov – Nové Mesto nad Váhom
Ľahké a bezpečné.  Priemerná hĺbka vody 1 m.  Voda v rieke má horšiu kvalitu, ale po niekoľkých kilometroch sa vyčistí a je tiež vhodná na kúpanie. Kľudné úseky sa striedajú s tečúcou vodou. Cestou môžete pozorovať krásy okolitej prírody. Trasa z Trenčína do Beckova trvá cca 5 hodín, na Zelenú Vodu o 1 hodinu viac. Doprava späť vlakom alebo autobusom.
Vhodné termíny: máj až september.

Ďalšie trasy:

Nové Mesto nad Váhom – Piešťany. Najdlhšia trasa, trvá cca 8 hodín.
Školské výlety pre deti ZŠ a SŠ v okolí Trenčína
Šport – Spoznávanie – Dobrodružstvo
Trenčiansky región ponúka veľa aktivít vhodných na školské výlety pre študentov ZŠ a SŠ. Program výletu si môžu deti poskladať sami z ponúkaných aktivít. S možnosťou vhodného ubytovania strávia dni plné pohybu, dobrodružstva a naučia sa zaujímavé veci o prírode.
Jednodňové akcie:

– Splav Váhu:  Dubnica – Trenčín,  Trenčín – Zelená Voda.
– Cyklovýlety:  Historické – románsky kostol v Haluziciach, Čachtický hrad, slovanské hradisko v Ducovom, Tematín, Beckov a pod.
– Cyklistika a hry v prírode v okolí Ostrého vrchu.

Dvojdňové akcie:

– Splav Váhu do Beckova, športové hry, tímová spolupráca a polnočný hrad Beckov.
– Turistická chata na vrchu Baske pri Trenčianskch Tepliciach, pešia turistika a hry.
– Cykloturistika a spoznávanie hradov, múzeí a ďalších zaujímavostí.

Kontakt: 

Kontaktná osoba: Peter Brecík
Telefón: +421 (0)32 652 72 57, +421 (0)907 713 818, +421 (0)908 586 864
E-mail: pbkrsport@gmail.com
Web: www.raftovanie.eu
Foto: Ctibor Bachratý (top), Peter Brecík (v texte)

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!