Krátky výlet: Z Hrabovky do Súče

Dnes sme sa vybrali na prechádzku z Hrabovky do Dolnej Súče. Prejdeme sa po lúkach, po lese, budeme mať pekné vyhliadky. Nenáročná prechádzka je vhodná pre všetkých. Ide sa 🙂 .

> Východiskový bod: Hrabovka, na kopci na začiatku dediny od Horného Orechového  – prvá autobusová zastávka od TN (pozri mapu)
> Celková vzdialenosť: 6 km pešo + doprava späť
> Celkový čas výletu: 2 hodinky pešo + čas na dopravu


Z Trenčína na Hrabovku sa vyvezieme autobusom, ktorý prechádza cez Horné Orechové smer Horná Súča alebo Dolná Súča. Vystúpime na prvej zastávke na začiatku obce Hrabovka, ktorá je umiestnená na kopci s krásnym výhľadom. Dá sa sem dopraviť aj autom, no z dôvodu, že dnešná prechádzkla nebude okruhovou trasou a teda sa na toto miesto už nevraciame, sme volili dopravu autobusom. Autobusová zastávka je pekne vyzdobená erbom obce, chválime šikovných domácich z Hrabovky.

Naša dnešná trasa zo začiatku vedie po modrej turistickej značke. Veľmi si ju nevšímame, zablúdiť sa tu asi nedá, či? 🙂 Pokojne si vykračujeme po poľnej ceste. Užívame si krásne výhľady na naše mesto. Deti spoznávajú v diaľke Trenčiansky hrad a iné dominanty.

Po chvíli prichádzame k podzemným bunkrom, ktoré sa nachádzajú  povedľa cesty. V lete sú bunkre  schované v malinčí a ľahko ich prehliadnete. Preskúmame všetko a ideme ďalej. Po pravej strane cesty od bunkrov sa pri lese nachádza miesto na oddych. Vidíme tu ohnisko a na stromoch lanové hojdačky pre deti. Samozrejme, všetko treba otestovať a po malej prestávke pokračujeme ďalej v našej prechádzke.

Na trase odbočujeme mierne vpravo a pokračujeme okolo malej kaplnky. Po malej chvíli sa dostávame k lesíku – neváhame a odvážne do neho vchádzame.

Lesom sme prešli pomerne rýchlo, je to pekná cestička po rovine. Pozorujeme drobné lesné zvieratká, vtáky a užívame si prírodu. Z cesty, ktorá nás z lesa vyviedla, teraz schádzame, pretože modrá značka ďalej pokračuje smerom na Hornú Súču. My po lúke pokračujeme do Dolnej Súče. Všímame si roztrúsené domčeky po okolí. Táto časť obce Dolná Súča sa volá Polníky.

Pekné upravené prostredie dediny je ako stvorené na zaujímavú prechádzku. Zvedavo sa obzeráme po okolí. Pristavíme sa pri ihrisku, kde si spravíme prestávku na občerstvenie. Hneď vedľa ihriska je malá kaplnka. Je vo výbornom stave, miestni veriaci sa o ňu príkladne starajú.

Po asfaltke si vykračujeme mierne dolu kopcom, z osady Polníky až do Dolnej Súče. Prechádzame okolo miestneho kostola a pokračujeme na námestie. Tu sa nachádza autobusová zastávka, odkiaľ nám ide autobus naspať do Trenčína.

Spokojní s výletom sa autobusom vraciame domov a tešíme sa na ďalšiu peknú prechádzku. Inšpirujte sa, poďte von. Ahoj 🙂


Trasa nášho výletu znázornená na mapke.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!