Zaujímavosti zo zákulisia Príbehov z Trenčína. Všimli ste si tieto detaily?

Cez uplynulý víkend sa v Trenčíne uskutočnilo veľkolepé večerné podujatie Príbehy z Trenčína.

Legenda o rímskom vojakovi Severovi má aj svoje zaujímavé zákulisie. Pre jej magický obraz bolo potrebné rozložiť na viacero miest viac ako 2,5 tony techniky. 31 schodov, ktoré v Dome armády vedú na vonkajší balkón, bolo vo štvrtkových horúčavách vražedných: vynosilo sa po nich ručne viac ako 1 000 kg aparatúry a pódií. Okrem šermiarov, akrobatov aj hercov na magickej podobe legendy pracovalo ďalších 12 „neviditeľných ľudí“.Príbehy z Trenčína - technické zabezpečenie

Týchto ľudí ste počas Príbehov z Trenčína nevideli, ale bez nich by to nebolo ono: zľava prví traja páni z TRAKT robili videomapping. Martin Kurpel, Martin Potočný a Jaro Turek sa starali o mágiu svetla a zvuku. Prví dvaja sprava sú z KVANT a postarali sa o laserovú show. Dámy z Útvaru kultúrno-informačných služieb mali na starosti chod celej mašinérie. Chýba tu pán Chovanec z mestského podniku MHSL, ktorý bol dôležitou elektrikárskou časťou tímu.

Hoci to z pohľadu diváka vyzeralo jednoducho, niektoré stanovištia dali technikom aj účinkujúcim naozaj zabrať. Viete si predstaviť šermovať na tomto pódiu na balkóniku približne 6 metrov nad zemou? Šermiari z NormaniWagus to zvládli úžasne.

Príbehy z Trenčína - technické zabezpečenie

Ešte horšie to mali hudobníci z Musicantica Slovaca – tí sedeli až nad úrovňou zábradlia. Našťastie nešermovali.

Príbehy z Trenčína - technické zabezpečenie

Spolu bolo umiestnených 9 technických pracovísk.

Objavili ste medzi vami v dave aj tieto nenápadné ale veľmi dôležité projektory a reflektory?

Siedmy ročník Príbehov Trenčína je za nami. Klaplo aj napriek búrke, sme šťastní … ako Ondra Málek, keď dorazil zo svojho výletu po tenučkom pružnom lane z knižnice na strechu Domu armády.

Príbehy z Trenčína - technické zabezpečenie

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!