Zraková pyramída

Urobte si výlet k zrakovej pyramíde v Súľove. Je to dokonalé miesto na oddych, ktoré v sebe spája nádhernú prírodu a neskutočný, priam nebeský pokoj.

Práve vďaka tomu, že zraková pyramída zužuje rozsah toho, čo vidíte, dokážete sa oveľa intenzívnejšie sústrediť na výhľad, ktorý ponúka. Máte pocit, že sedíte pred obrovskou obrazovkou a len sa kocháte nádherným výhľadom.

18-metrovú zrakovú pyramídu vytvoril Juraj Gábor pôvodne na výstavu do galérie v Zlíne. Vnútri premietal hodinové videozáznamy meniacej sa krajiny. Už tam mu napadlo, že by bolo dobré nahradiť videá skutočnou krajinou a premiestniť drevený objekt priamo do prírody. Lepšie miesto pre pyramídu snáď ani nemohol nájsť.

Výlet môžete spojiť s túrou do Súľovských skál, ktoré sa nachádzajú neďaleko od zrakovej pyramídy.

VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 65 km.

PRÍSTUP: Autom smer Považská Bystrica, pokračovať do Predmiera, kde je potrebné odbočiť smer Jablonové a Súľov – Hradná. Zaparkovať sa dá priamo v obci neďaleko evanjelického kostola. Odtiaľ pokračujte podľa mapy asi 10 minút až k zrakovej pyramíde. Po ceste sme našli len jednu orientačnú tabuľu, preto je vhodné si pozrieť cestu vopred na mape.

Autobusom je možné spojenie do Bytče, odtiaľ cez Predmier do Súľova. Osobným vlakom do Predmiera a potom autobusom do Súľova.

GPS: 49°09’53.7″ N, 18°36’00.6″ E

OTVÁRACIE HODINY: 24 hodín denne, 7 dní v týždni

VSTUPNÉ: zdarma

Galéria

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!