Trenčianske hravé leto
5. 6. 2021 – 31. 8. 2021 | Trenčín
Na letnú sezónu sme pre vás pripravili štyri hry, ktoré zabavia hravé rodiny aj skupiny kamarátov. Pre najmenších je pripravená hádanková hra Chodníčkom za vílou Čerešnicou, ktorá vedie z Átria pod Mestskou vežou až do Čerešňového sadu. Po ceste za ňou deti čaká zopár veselých hádaniek a úloh.
Mladší školáci sa môžu zapojiť do dvoch pátracích hier – Tajomstvá Mierového námestia a Trenčín za čias Márie Terézie. Keď správne vyriešia úlohy na stanovištiach v centre mesta, dozvedia sa okrem iného aj to, ako kvôli hasičom vznikla pasáž Zlatá Fatima, na ktorej budove v Trenčíne je napísané meno Márie Terézie, ako sa volajú stromy na Mierovom námestí či na ktorom dome na námestí je včelí úľ.
Nezabudli sme ani na dospelákov, pre ktorých je určená poriadne ťažká šifrovacia hra Trenčiansky študent. Nejde o žiadne jednoduché hádanky, ale o logické úlohy a šifry, pri ktorých poriadne potrápite svoje mozgové závity. Budete sa zabávať a možno aj nadávať. Určite sa vám zíde všímavosť, trpezlivosť a hlavne odhodlanie nevzdať to.
Hracie plány ku všetkým budú od 5. júna 2021 dostupné na web stránke visit.trencin.sk/trencianske-hrave-leto a v Kultúrno-informačnom centre Trenčín. Hry si môžete zahrať od 5. júna do 31. augusta 2021. Všetci, ktorí úspešne zvládnu ktorúkoľvek hru, budú zaradení do žrebovania o pekné ceny. Viac informácií nájdete na stránke visit.trencin.sk/trencianske-hrave-leto.
Galerkovo
12. 2. 2026 • 9.30 – 11.30 | Galéria M. A. Bazovského
Veselé tvorivé stretnutie pre deti do 5 rokov a ich rodičov. Deti sa hravým a zábavným spôsobom oboznamujú s výtvarným umením. Učia sa pracovať s farbou, tvarom a rôznymi materiálmi. Aktivita je určená pre najmenšie deti, ktoré tvoria spolu so svojimi rodičmi. Pri realizácii sa snažíme...
Pub Kvíz - Tak ty nevieš?
12. 2. 2026 • 19.00 | Reštaurácia Perla
Vytvorte s kamošmi tím a príďte sa zabaviť a pocvičiť mozgové závity. Ak sa podarí, vyhráte zaujímavé ceny.
Prihlasovanie na bare v Perle, alebo na 0940 784 393.
Filmový Lúč SCANDI: Posledný Viking (Dánsko, 2025)
12. 2. 2026 • 19.00 | Kino Družba
Humorný, zaujímavý a podvratný príbeh o vlastnom ja v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom a v réžii Andersa Thomasa Jensena (Rytieri spravodlivosti, Adamove jablká).
Den Sidste Viking, 2025, Dánsko, 110 min, Réžia: Anders Thomas Jensen
Dánsky jazyk + české titulky
Otvárací víkend - Trenčín 2026
13. 2. 2026 • 0.00 – 15. 2. 2026 | Trenčín
Nevinne o víne
13. 2. 2026 • 16.00 | Piano Club
Najväčšia putovná ochutnávka vína prichádza pod hrad Matúša Čáka. Vo štvrtok 13. februára sa elegantné priestory Piano Clubu premenia na pódium, kde hlavnú úlohu zohrá chuť, vôňa a umenie špičkových vinárov.
Vydajte sa na objavnú cestu svetom vína, kde sa vám predstavia...
Prvý poriadny ples 2026
13. 2. 2026 • 18.30 | Futbalový štadión AS Trenčín, VIP sála
Druhý ročník Prvého poriadneho plesu sme sa rozhodli poňať v duchu Farby roka 2026 – Transformative Teal.
Príde vám to netradičné ako téma plesu? Môže sa to tak zdať, ale naším cieľom je kráčať vpredu, určovať trend a zaujať.
Dresscode: použi farbu roka vo...
Fašiangové posedenie pri zabíjačkových špecialitách
14. 2. 2026 • 11.00 | Obecná tržnica, Trenčianska Teplá
Príďte si užiť pravú fašiangovú atmosféru plnú chutí, hudby a dobrej nálady. Čaká vás bohatý kultúrny program aj tradičné zabíjačkové špeciality.
V programe sa môžete tešiť na:
- Moštenských pajtášov
- GORALS – Štefan Repka
- DH
...
Kakaová ceremónia a Extatický tanec
14. 2. 2026 • 17.00 | New You štúdio
Kaková ceremónia je obrad, stretnutie ľudí v otvorenosti a autenticite, je to oslava prírody a prepojenie sa so Zemou, zároveň so sebou a svojou intuíciou.
Kakau sa taktiež hovorí, že je potravinou Bohov. Má veľký obsah antioxidantov, minerálov a zdravých tukov.
Kakaová ceremónia býva...
Detské dielničky - Karnevalový špeciál
15. 2. 2026 • 14.30 | Hasič Pub