Rozhľadňa Púchovskej doliny

Ak sa rozhodnete urobiť si výlet na túto rozhľadňu, počítajte s tým, že sa pár metrov pod vrcholom poriadne zapotíte. Posledných 400 metrov k rozhľadni vedie taký strmý svah, že budete mať pocit, ako keby ste kráčali hore schodmi v 8-poschodovom paneláku. Ale určite sa nenechajte odradiť, panoramatický výhľad z rozhľadne na Púchovskú dolinu je totálna pecka!

Uvidíte nielen blízke bralá Lednica a Vršatec, ale aj Veľký Rosutec, Vápeč, vodnú nádrž Nosice a pri dobrom počasí Martinské Hole či Malú Fatru. Neďaleko od rozhľadne je v doline ukrytá dedinka Zubák, vidno aj Púchov a Dohňany.

22 metrov vysoká, 6-poschodová rozhľadňa je na vrchole Tlstej hory (651 m), neďaleko obce Dohňany. Jej autorom je Antonín Závada z Valašského Meziříčí a rozhľadňa svojím tvarom pripomína pagodu.

Na tomto mieste stála už pred viac ako 100 rokmi staršia rozhľadňa, ktorá v tých časoch slúžila najmä geodetom a vojakom. Novú rozhľadňu postavili v roku 2009 a dostanete sa k nej z obce Dohňany po náučnom chodníku Tri skaly, ktorý začína pri obecnom úrade (choďte po zelenej značke). Celá trasa náučného chodníka má približne 13 km a často ju využívajú nielen turisti, ale aj horskí cyklisti a bežkári.

Ak si chcete skrátiť cestu, choďte na koniec obce, kde za poslednými domami nájdete navigačné tabule, ktoré vás dovedú až k rozhľadni. Na záver túry si môžete oddýchnuť v neďalekom altánku alebo si niečo dobré opiecť na ohnisku.


VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 50 km

AKO SA TAM DOSTAŤ: Autom alebo autobusom z Trenčína do obce Dohňany. Zaparkovať môžete pri kultúrnom dome. Ak sa vyberiete autobusom, najbližšia autobusová zastávka je pri obecnom úrade (názov zastávky: Dohňany, OcÚ). Odtiaľ pokračujte po náučnom chodníku Tri skaly.

GPS: 49°08’09.7″ N, 18°15’03.9″ E

OTVÁRACIE HODINY: rozhľadňa je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni

VSTUPNÉ: zdarma

KONTAKT
Tel: 042 445 09 11
E-mail: obec@dohnany.sk

WEB: www.dohnany.sk

GALÉRIA

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!