Rybník Machnáč

Lesy Strážovských vrchov ako aj prúdenie potoka Machnáč poskytli ideálne podmienky na vznik rekreačného areálu Rybník Machnáč. Isto si ho všimnete, nachádza sa blízko hlavnej cesty na pravej strane medzi obcou Motešice a kúpeľným mestom Trenčianske Teplice.

Ak hľadáte príjemné miesto, kde si môžete oddýchnuť aj s deťmi a niečo dobré spolu zamaškrtiť, zastavte sa na „Machnáči“. Aj tak domáci skrátene nazývajú vodnú nádrž na lovenie a pečenie pstruhov. Zariadenie ponúka priamo na mieste čerstvé ryby z vlastného chovu, takže máte záruku, že sa vám na stôl nedostane žiadny rozmrazený polotovar. Ich príprava zaberie približne 20-25 minút, v závislosti od vyťaženosti areálu. Medzitým, ako budete čakať na pečené, jemne priúdené rybky, nechajte deti vyšantiť na ihrisku, hojdačkách alebo len tak pobehovať po tráve. V ďalšej časti sa nachádza minizoo, kde sa pasie aj koník Kubko, ktorého si môžu deti pohladkať a po dohode sa aj na ňom povoziť.

Vôňa údených rýb vás priláka vyskúšať túto pochúťku priamo na mieste, ak si však chcete vziať ryby aj domov do zásoby, nie je problém zakúpiť si živé, pred vašimi očami vylovené pstruhy či kapre. Popasovať sa s obratnosťou vodných živočíchov môžete aj sami, udicu vám požičajú.

Rybník Machnáč sa oplatí navštíviť labužníkom, ale aj milovníkom prírody a zvierat, nakoľko sa neďaleko nachádza žrebčín Motešice s nádhernými čistokrvnými koňmi plemena Furioso.


VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 25 km

PRÍSTUP: Autom z Trenčína cez Trenčianske Teplice smerom na Motešice. Areál sa nachádza na lúke vedľa cesty pod kopcom Machnáč na úrovni Petrovej Lehoty.

GPS: 48°52’13“ N, 18°11’19“ E

OTVÁRACIE HODINY: Aktuálne otváracie hodiny nájdete na web stránke www.rybnikmachnac.wbl.sk

KONTAKT:
Tel.: 0919 298 064
E-mail: atechbn@centrum.sk

WEB: www.rybnikmachnac.wbl.sk

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!