Gazdovstvo Uhliská

Rozsiahly areál v Nemšovej – časť Trenčianska Závada je vhodným miestom na trávenie voľného času so zvieratami na čerstvom vzduchu. Ak k tomu hľadáte aj domácu kuchyňu, ste na dobrej adrese. Široká ponuka služieb Gazdovstva Uhliská vás milo prekvapí a nudiť sa tu nebude žiadny člen vašej rodiny.

Návštevu rodinného hospodárstva by nemali vynechať milovníci koní, pretože komplex je stavaný a určený najmä na prácu s nimi. Nachádza sa tu vonkajšia jazdiareň a ohrady, krytá hala, stajňa s boxami, kde si dokonca môžete ustajniť aj vlastného tátoša.  Skúsenejší určite neodolajú jazde na koni, pre menej odvážnych a najmenšie deti je tu ponuka víkendového vodenia. Gazdovstvo je aj domovom pre Občianske združenie Hipoško, ktoré tu vykonáva hipoterapiu – liečbu s koníkmi.

Farma je však bohatá aj na ďalšie druhy hospodárskych zvierat – sliepky, kačice, kozy, kravy a iné. Počas roka tu organizujú interaktívne exkurzie pre školy, počas ktorých sa deti dozvedia viac o chove a starostlivosti o zvieratá. Malých hospodárov zaujme ukážka dojenia oviec a kôz či výroba syra. Okrem iného bývajú vnútorné priestory gazdovského dvora využívané na rôzne prednášky a kurzy (vyšívanie, maľovanie..), ale aj súkromné a firemné akcie.

Pokiaľ dostanete počas návštevy statku chuť na domáce regionálne produkty, v gazdovskom dvore nakúpite čerstvé hovädzie mäso, ale aj párky, klobásky, paštéty, zabíjačkové špeciality, šunku, slaninu a iné dobroty.

Ak sa budete na gazdovstve cítiť dobre, zotrvajte tu o niečo dlhšie a ubytujte sa v penzióne, ktorý sa nachádza spolu s reštauráciou priamo v areáli. Budete mať viac času na zážitky a spoznávanie okolitého prostredia. Stihnete tak napríklad prechádzku k vyhliadkovej veži Malý Jelenec, ktorá je vzdialená iba približne 20 minút pešej chôdze a zvládnu ju s vami aj deti. Rozhľadňa patrí medzi najmladšie vyhliadkové veže. Otvorená bola v apríli 2015 a meria 26 metrov. Biele Karpaty, Považský Inovec, Strážovské vrchy a pri dobrej viditeľnosti aj Martinské hole uvidíte, ak vyšliapete hore na vyhliadkovú plošinu. Vidieť je odtiaľ aj mestá Dubnica nad Váhom, Ilava, Nová Dubnica, Nemšová a mnohé ďalšie obce.

VZDIALENOSŤ Z TRENČÍNA: 19 km

PRÍSTUP: Autom z Trenčína smer Nemšová. V mestskej časti Ľuborča odbočiť vľavo na Trenčiansku Závadu.

GPS: 48°58’29“ N, 18°04’26“ E

OTVÁRACIE HODINY: Aktuálne otváracie hodiny nájdete v spodnej časti web stránky www.uhliska.sk

KONTAKT:
Gazdovstvo Uhliská
Kúty 20, Nemšová
Tel: 032 658 92 12
E-mail: info@uhliska.sk

WEB: www.uhliska.sk


GALÉRIA

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!