Výlety do okolia Trenčína

V Trenčíne a jeho okolí nájdete všetko, po čom vám srdce túži – hrady, rozhľadne, malebné turistické trasy, malé kostolíky, starý kláštor, gazdovstvá a rybníky, kde môžete ochutnať výborné pečené ryby, ako aj kúpele, v ktorých môžete oddýchnuť si a zrelaxovať. Tipy na výlety nájdete v brožúrke Výlety do okolia Trenčína, ktorú si môžete ktorú si môžete stiahnuť v slovenčine alebo v angličtine, prípadne vyzdvihnúť v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9.

V okolí Trenčína nájdete okrem Trenčianskeho hradu aj Beckovský a Čachtický hrad a zrúcaniny hradu Vršatec. Ak chcete vidieť viac hradov, zámkov a kaštieľov z celého Slovenska, určite navštívte Park miniatúr v Podolí, kde sa nachádza viac ako 70 modelov.

Rodiny s deťmi určite zaujme Minifarma Lubina s miniatúrnymi domácimi zvieratkami alebo Gazdovstvo Uhliská, kde si môžete zajazdiť na koni, nakŕmiť zvieratá, ale aj ochutnať niečo z farmárskych produktov, ktoré priamo na gazdovstve vyrábajú. Neďaleko odtiaľ sa nachádza rozhľadňa Malý Jelenec, odkiaľ je vidno panorámu Bielych Karpát a Strážovských vrchov. Ďalšie rozhľadne sú na vrchole Považského Inovca alebo v Soblahove rozhľadňa Dúbravka.

Ak máte radi turistiku, nezabudnite ísť na Považský Inovec, ktorý je najvyšším vrchom v okolí. Nenáročná je túra na Vršatské bradlá, kde si môžete pozrieť aj zrúcaniny Vršatského hradu. Neopakovateľné čaro majú aj starobylé kostolíky v Haluziaciach a v Pominovci, ako aj neďaleký kláštor na Veľkej Skalke, kde v dávnych časoch žili pustovníci sv. Andrej-Svorad a sv. Benedikt. Po celodennej námahe a spoznávaní regiónu vám určite dobre padne dopriať si oddych a zrelaxovať v kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!